Honda CRF 450R (2002)

Vlastník 64mara
Vloženo 17.7.2020
Aktualizováno 1.2.2022

Honda CRF 450R Supermoto, můj první motard a skočil jsem do toho rovnýma nohama, v 56 letech

První dojmy - Krátce před tím, než jsem si CRF 450R koupil jsem se poprvé v životě (v 56 letech :-D ) svezl na supermoto, KTM 450 EXC-F na motardových kolech. Už po pár minutách jsem zjistil, že něco takového nutně potřebuji. Shodou okolností jsem se pár dní na to potkal kamarádem na okruhu a dozvěděl jsem se, že se mu doma práší na CRF 450. Domluvili jsme zkušební jízdu. Týden na to jsem se na ní svezl. Tužší podvozek a účinnější brzdy proti EXC se mi líbily, agresivnější projev motoru budil větší respekt. Ale už po pár kolech na okruhu byl rohlík pod helmou a nešlo jinak, než si odvézt :-D

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo chce zažít trvalý přísun emocí, kdo chce hledat a posouvat limity relativně bezpečným způsobem.

Doplňky na motorce - STM antihoppingová spojka

Proč jsem si vybral zrovna tohle? No, peněz málo, zkušeností se supermoto ještě méně, nutně jsem to potřeboval a naskytla se výhodná koupě
I když je to už babička, tak jsem na motoru ani podvozku zatím neshledal žádné zásadní nedostatky. Karburátor, minimum elektroniky, co se může podělat, na sbírání prvních zkušeností (a sbírám je i na zemi) ideální stroj bez nutných investic.
Nemám zatím možnost to s něčím srovnávat, tak se zdržím popisování vlastností, pro mě je podstatné, že to funguje, baví mě to a rozhodně to není motorka, co by mě omezovalo v rozletu.
Každopádně první okruhový den na okruhu v Chebu jsem si užil.