KTM Freeride 250 R (2017)

Vlastník Klepetr_
Vloženo 7.7.2020
Aktualizováno 7.7.2020

Obratna, lehoucka, a mala. Uzasnej motor, bohuzel s poruchovym starterem.

První dojmy - Smal jsem se, jak je lehka, jak se ovlada a jaky ma zvuk, po dlouhe dobe jsem mel v ruce 2t motor. V tomto pripade mi 2t motor prijde uplne perfektni volba k charakteru a povaze stroje.

Vyzkousel jsem si trialku a taky endura. Vedel jsem, ze moc jezdit neumim, tak jsem chtel neco na nauceni v nizkych rychlostech. Trialka bohuzel nevyhovovala kvuli nemoznosti prejezdu, potreboval jsem neco s SPZ a taky, aby to i trochu nekam dojelo. Ted jsem i z pohledu jak jazdim strasne rad, ze jsem se rozhodl pro Freeride.

Motorka ma poruchovy starter a nema nakopavacku. Aktualne mi startovani funguje, ale pokud to kde zastavuju na kopci a startuju roztlacenim. Tim startovani setrim a nemam s nim problem. Nekdy samozrejme starter pouziju, moto startuje uplne bez problemu, pokud s motorem starter otoci, tak naskoci na brnknuti.

Ma slabou zadni brzdu, nedoporucuji pokuoset se smejrovat na asfaltu, to se rychle pokazi a pak se musi rozebrat a opravit. Pokud vsak s timto pocitam a brzdim smykem jen v terenu, nebo jen zlehka, neni problem. Predni brzda funguje dobre.

Motor je uplne nejlepsi a uzasnej. Krasne bere od spoda a ve strednich vysoke nedoporucuju vyuzivat, motor tam uznema silu a jen se rychleji opotrebuje. Jezdil jsem i na 4t a nechtel bych ho. Tahle motorka proste musi byt s 2t motorem jinak to nedava smysl
Na nadrz 7l vydrzi cely den jezdeni. Vetsinou mam 1 nadrz na 2 vyjizdky.

Neni to stroj na motokrosovou trat a ani na silnici, to je dobre vedet pred koupi. Nejlepe se jezdi v malych zatackach kratkych vyjezdech nebo pres klady, skakani malych bouli a pod. Proste enduropark motorce skvele sedi, pripadne lom nebo prekazkova draha kde se je treba otacet na malem polomeru nebo jezdit po uzkem prkne, proste je idealni na trening handlingu nebo jizdy po zadnim/prednim. Jak je lehka nemam strachu s ni blbkout. Na vetsi uz je strach dulezity faktor, ale u teto vzdy vite, ze vas nikde neprimacke a snadno si s ni lze poradit, kdyz to treba nevyjde v driftu na klade nebo na zadnim.

Motorka me celkove hodne naucila a diky ni mi jde lepe i jezdeni na te vetsi.

Doporucil bych ji nekomu kdo ma trening placek kousek od baraku do 3km treba, nebo pak nalozit a popovezt. Prekonavat na ni vzdalenosti nedva smysl a vlastne to ani nejde. Ja to mam tak, ze mam male placky propojene singl trailama kde jsou ostre zatacky a sem tam vyjezd, takze po silnici jedu jen 1km a pak uz jen lehky teren, stezky a placky s prekazkama, ktere postupne upgraduju a rozsiruju

sasos69
sasos69 napsal 12.07.20 v 17:21 10b.

motoboja
motoboja napsal 11.07.20 v 23:17 9b.

Dobře si vybral jen stím stertérem máš bohužel pravdu, ale asi jediná chyba, tak ať slouží.