Piaggio Beverly 350 (2020)

Vlastník sarapatka
Vloženo 16.6.2020
Aktualizováno 2.7.2022

První můj větší nový skútr. trochu jsem se bál, aby to nebylo moc velké do města, ale jsem příjemně překvapený.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

Honda SH 300: Malý kufr.
Honda Forza 350: Beverly je ostřejší.
Yamaha X-max 400: Beverly jede líp.

První dojmy - Trochu jsem se bál, protože moje předchozí ojetá Beverly 500, nebyla nic moc. Ale Beverly 350 to je jiný kafe. Jede to jako čert a má mechový záběr spojky (lamelová spojka v oleji). Je to podobný jako se rozjíždět s elektrickou motorkou - žádný škubání.

Motorku bych doporučil pro - Skvělý do města. Perfektně se s ním manévruje. Skoro jako s Medley.

Doplňky na motorce - Vysoké plexi. Časem bude deka, vyhřívaný hefty a možná zimní gumy (jako u předchozího Medley 125).

Tak po půl roce můžu říct, že to má opravdu skvělou akceleraci. Tu lamelovou mokrou spojku tam nedávají jen tak pro nic za nic. Když se chci rozjet pomalu, tak krásně mechově zabírá. A když za to vemu, tak ve spojce cvakne a letí to jako blázen. Skútr je krásně neutrální v zatáčkách. Žádné padání a zamykání do zatáček se nekoná. Jediným opravdovým konkurentem (skútrem) je při rozjezdu Yamaha T-max. Ani čtyřstovky nemají šanci. Burgmann 650 zrychluje stejně. Nemám rád laděné výfuky ve městě a proto se mi líbí, že motor je hodně tichý. Euro 4 je znát. Krásně se s Beverly 350 kličkuje. Je to skoro stejný jako moje předchozí Medley 125, ale s daleko větším výkonem. Všechno zatím funguje jak má. Zajíždí se, tak jí moc netrápím. Modely 2020 nemají boční stojan (jenom připravenou díru). Také chybí dálkové ovládání na otevírání kufru a na nalezení zaparkovaného skútra. Prodejce řekl, že výrobce šetří. Možná další skútry to mít budou. Naštěstí to jde nahodit na hlavní stojan bez problémů. Ale plánuju si boční stojan stejně časem koupit. Na skútra jsem dal zimní německé pneu Heidenau, které jsou vynikající. Trochu měkčí, ale o to líp drží. Nechám je i přes sezónu. Skútr po zimně 2020 jede snad ještě líp (má najeto 8.000 km).

JoskaH
JoskaH napsal 31.10.20 v 09:33 10b.

Skvělý skútr, díky za recenzi.
Výrobce šetří na bočním stojanu? No tvl...

Milan1963
Milan1963 napsal 16.06.20 v 16:36 10b.