Kawasaki ZZR 600 (1993)

Vlastník FurtPlnej
Vloženo 10.6.2020
Aktualizováno 10.6.2020

Hravé šestikilo kvalitní provedení, pro mě momentálně extrémní výkon.

Motorka koupena od ToretoCz (Pozlovice) - Věděl jsem do čeho jdu, byla za dobrou cenu.

Suzuki GSX-R 600: Nenašel jsem žádnou do 70kw papírově
Kawasaki ZX-6R Ninja: Žádná v mém rozpočtu
KTM EXC 250: Žádná v mém rozpočtu

První dojmy - Byl jsem v celku nešťastný že mám opět na dílně další "vrak" na opravu. Ale po první jízdě kdy sice točila jen 5k otáček ale i přesto fičela 140 jsem se zamiloval.

Motorku bych doporučil pro - Odježděné lidi, je doopravdy dosti silná jako první motorka jednoznačně ne !

Takže začnu tím proč jsem jí vlastně koupil ? Je to rok 1993 s tachometrem který má 81 tisíc km nalítaných ? Jsem normální ? Bohužel sháněl jsem po inzerátech nějakou silnou šestistovku čtyřvál ale bohužel abych jí mohl řídit s A2 tak všechny s cenovkou 50k a výše.. :/ Objevil jsem tohle ZZRo ale odradilo mě to že motorka tarokuje a vlastně nejede jak má. Ovšem nabídl jsem prodejci výměnu za krosku Cagivu W8 ten sice měnit nechtěl ale nabídl mi výraznou slevu nakonec jsem se jel na motorku podívat a ta 160tka guma mě uchvátila. Ikdyž jsem odježděný na různých a jiných enduro strojích vždy mě to tak trošku táhlo na rychlost. No nic hodil jsem na stůl směšných 20 tisíc korun (podotknu nejlevnější motorka papírově stažená na bazoši v tu dobu) a odjel jsem s tím že nejede na jeden válec.
Doma jsem s ní nejdříve trošku pojezdil líbilo se mi to ale doopravdy byla nějaká nemocná nechtěla točit přes 5k otáček a když už vytočilo sekla se na 8k a jak kdyby se dusila.

První oprava byla netěsnící výpustný šroub oleje. O tom jsem ovšem věděl už před koupí. Koupil jsem teflonovou pásku,vypustil olej, omotal šrub páskou našrouboval nalil olej a ani kapka. VÝBORNĚ PRVNÍ PROBLÉM VYŘEŠEN !

Následně se předpokládalo že karbce budou ucpané, rozebráno vyčištěno složeno podotýkám nic neměněno pouze vyčištěno. Ale motorka jela jen o trochu lépe... Uvědomuju si že to nebude taková pohádka jakou jsem si představoval.

Po čtení na fórech jsem se dozvěděl že častou závadou těchto strojů je palivové čerpadlo, sundal jsem ho s otcem jsme to připojili na elektřinu 12v a stálo to za hovno. Rozebrat vyčistit opravit. Nakonec jsme koupili i nové ovšem i to staré šlape !

Nyní benzín teče ovšem pořád to nejede tak jak by mělo :( Karburátory dolů ! rozebírám vše do posledního šroubku. Objednávám sadu na repas karbců a po haluzi zjišťuji že někdo předemnou zaletoval trysku. Přikládám foto.

Na první pohled vše v pořádku ovšem jde tam vidět stříbrné po pokusu dotáhnout na správný moment zůstává v ruce kus trysky.. :D

Věřím v to že o tom předchozí majitel nevěděl.
Nicméně sháním sháním a našel jsem originál trysku na parts depot.

Po následném složení už vše nové voňavé ČISTÉ. Nastavuji podtlaky na karburátorech byli úplně rozlazené.
Celá tato oprava vyšla na: Relé palivového čerpadla - 1000kč
Palivové čerpadlo - 600kč
Repasovací sada karburátorů - 2500kč
Holder jet ( ulomená tryska ) - 600kč
Celkem 5000kč i s poštou :D
Ovšem to jen kvůli toho že jsem si vše dělal doma. A poradím neplaťte za seřízení podtlaků 500kč... za 1500 si můžete koupit budíky a udělat si je kvalitně sami :D
Momentálně budu šetřit na věci jako pneu,brzdy,celolak,přešití sedla,řetězovka. Doufám že odteď bude ZZero jezdit bez probléééémůůůů. Dost hodin jsem s ním na dílně strávil. A nechci opět sedět a laborovat

Po nějakém výletu dám info z požitků a jízdních vlastnosti momentálně mám málo najeto je ještě brzo hodnotit.

FurtPlnej
FurtPlnej napsal 17.07.20 v 11:21

Jo tak z těch pionýrů a babet jsem si ty nervy vypiloval Taky se mi líbí díval jsem se že jsi ji měl taky Tak třeba se někdy potkáme na nějakém kawasaki srazu

Pitbullterier
Pitbullterier napsal 01.07.20 v 10:27 10b.

Tvl ty musíš mít nervy,jak lana od jeřábu. Každopádně zzr 600 je strašně povedená motorka a nedoceněná.At slouží

FurtPlnej
FurtPlnej napsal 13.06.20 v 14:49

Děkuju za pozitivní reakce !

Čadil
Čadil napsal 13.06.20 v 09:12 10b.

ondrejj
ondrejj napsal 11.06.20 v 15:44

Aspoň se člověk naučí co a jak funguje