Kawasaki ZZR 600 (1997)

Vlastník jenda911
Vloženo 15.9.2021
Aktualizováno 15.9.2021

Taková trochu naštvaná (zvukem) mazlivá kočička. Pohodlná, obratná, bude potřebovat trochu lásky, ale už jsme kamarádi.

Kawasaki GPZ 500: malá?
Kawasaki Zephyr 550: je to naháč
Suzuki GSX 600 F: ZZR se mi líbí víc

První dojmy - První dojem - trochu mi cuká na plynu nebo to neumím. Hrozně chrastí řetěz. Super pohodlné sedlo, skvělá ergonomie, nádherný přístrojový panel, zamykací kastlík :-). Nádherná motorka, a jede jako vystřelená z praku.

Strašně dlouho jsem vybíral a nemohl se rozhodnout, jakou vlastně motorku chci. Líbí se mi skoro všechno kromě Uralu se sajdkárou... Silniční, cestovní/sportovně cestovní. Žádný enduro, ani "silniční" enduro nechci. Můj sen je Kawasaki ZX 10 (Tomcat). Uvažoval jsem nad nějakým dvouválcem do začátku - GPZ 500 S/ GS 500 E/ CB 500... Pak už jsem mezi dvouválci hledal pěknou GPZ 500S (protože je kapotovaná, to jsem chtěl a protože ty starší mají 44 kW), ale pak jsem si říkal, jestli na ní nebudu se 180cm jako vosa na bonbónu a jestli ta kapotáž přece jen není moc úzká. Pak jsem si vyhlédl Zephyr 550, říkám si, na začátek žádný letadlo, ale přece jen čtyřválec a je nááádhernej. Mně se naháče strašně moc líbí. Jenže já vlastně chci kapotáž. Takže co? CBR 600F? Thundercat moc sportovní? Suzuki GSX600F - ta se mi moc líbí,že má 2 světla vepředu, co Kawasaki ZZR? To není žádnej supersport, to je cestovní motorka, to chci, nádherná, tak jsem okusil a hned se zamiloval (no bodejť by ne, vždyť je to skoro jako malej Tomcat). Poté, co jsme jí vytáhli z garáže před podpisem smlouvy.

Je to moje první motorka, moc jsem toho nenajezdil, takže rozhodně mám respekt. Ještě větší z toho, za jak málo peněz se taková raketa dá koupit. Teď okukuju techniku, měním kapaliny, napínám řetěz, sundavám kapotáže apod... Řetěz jsem měl tak volnej, že se brousil o výfuk. Chladicí kapalina byla v nedohlednu, tak alespoň jsem si pěkně vyčistil expanzní nádobku. Brzdovka vypadá OK, ale stejně jí vyměním. Vlastně mám všechno vylité a čekám na nové náplně. Brzdy vypadají OK i destičky ještě něco vydrží. Motorka je trochu ošoupaná, zadní kapotáže trošku polámané, no je tomu 24 let, no. Překvapil mě relativně měkký podvozek, na rozbité cestě to vůbec není žádný kostitřas a i na dálnici je pěkně stabilní, důvěryhodný. Taková akorát.

První dojem - hned po koupi jsem jel asi 200 km dálnice, průtah Prahou, okresky střední Čechy, rozhodně je to mašinka na výlety. Tak nádherně pohodlná, jen má člověk trochu víc skrčené nohy, to chce občas protáhnout, ale paráda. Dokonalá kapotáž, skvěle chrání, nepociťoval jsem žádné výrazné vibrace nikde. Ne, tohle není ani trochu objektivní, jsem zamilovanej

PetrLIB
PetrLIB napsal 19.09.21 v 20:53 10b.

Hodně šťastných kilometrů.

laci
laci napsal 19.09.21 v 15:11 10b.

Taky jsem ji kdysi měl a byl jsem moooc spokojený, pohodlná na cestování, (měl jsem 3x kufr), zároveň rychlá na trošku adrenalinu. Rád na ni vzpomínám, psaly se na ni tehdy hodně dobré recenze. Tak ať slouží a jsi s ní spokojen jako já kdysi.

Širon79
Širon79 napsal 18.09.21 v 07:08 10b.

No moc pěknej strojek. Barva jí sedí. Já jsem taková stará konzerva a pro tyhle skoro veterány mám slabost. Dávej na ní i na sebe pozor.
Užívej si jí.

LeonTDI
LeonTDI napsal 17.09.21 v 21:17 10b.

petr1000001
petr1000001 napsal 17.09.21 v 09:05 10b.

Jó,taky jsem po ní pokukoval,už to bude ale pětadvacet let,ale pěkná je pořád,prostě nadčasovka a neměl bych problém ji zaparkovat k těm dvěma co mám teď Gratuluju