renocar_unor

Vlastník drneclukas
Vloženo 25.10.2009
Aktualizováno 14.9.2017

Kawasaki ZZR 600 D, rok 1992. Poctivá mašina z 90. let

První dojmy - Sportovně-cestovní stroj, v Americe pod označením ZX 600 D s přídomkem Ninja. Na svou dobu špička a universální mašina.

Motocykl jsem koupil o prázdninách 2009. Je to cestovní silniční motorka o objemu 600 ccm a uvnitř bijí 4 válce. Přesednutí z Čezetky na šestistovku nebylo až zase tak dramatické, jak jsem si myslel. Člověk jen musí vědět, kde jsou hranice.

Jinak je to poněkud starší motorka, ale myslím si, že jedna z nejhezčích cestovních silniček, co kdy nejen Kawasaki vyrobila a to nejen designově, ale i motorově. Jediné co bych jí asi vytknul je poněkud hlučnější převodovka, ale jinak vše na jedničku. Dokáže nádhernou pohodovou cestovní jízdu, ale také pěkně svižnou sportovní, která začíná na 7500ot./min.

Posez je více než pohodlný, takže delší cesty nejsou problémem. Starty se jeví zatím jako dobré a to i za studena. Není zkažená přemrštěnou a zbytečnou elektronikou, což vidím jako další plus. Další pochvalu musím udělit podvozku motocyklu a především brzdám. Především přední brzdy Tokico.

A pokud se ví, jak s plynem a nijak moc se neprovokuje, tak i spotřeba potěší, dá se dostat i na 4,5 l na 100km.

Jinak tak okolo pěti až šesti. Co se týče ovladatelnosti motocyklu, tak musím říct, že není vůbec nijak těžké ji ovládat. Je to možná dané přestupem z mé minulé motorky, nevím.

Snad spolu najedeme spousty dobrých kilometrů a nezklame mě. Nemám ani potřebu měnit za jinou, ve všem vyhovuje, hlavně, ať je spolehlivá a vydrží.

Zkušenosti a zážitky:
[/b][/u]3.6.2010 jsem měnil hlavní H4 žárovku. Horší přístup jsem ještě neviděl a nezávidím všem, koho to na ZZR čeká. Bylo potřeba rozebrat půl motorky, abych se k ní vůbec dostal. Doufám, že mě to nějakou dobu nebude čekat.

Po sezóně 2010:
Pokud budou peníze, tak se na jaře musí opravit převodovka, než úplně odejde. Jenže peníze v dohledné době žádné. Je to super motorka a prodávat se mi ji vůbec nechce, tak držte palce ať to vyjde. První sezónu se silnou motorkou mám za sebou a už jsme spolu dost zažili, co bych si bez ní počal. Jsou dny ve škole, kdy je ta jízda na ní to jediné pěkné za celý týden třeba. Uvidíme, modlím se, doufám ...

Únor 2011
Venku vládne nevlídné sibiřské počasí a já tento nečas využil k odstrojení mé dvoukolé, japonské krásky, k výměně jednoho výfuku za dva, tedy včetně svodů. Myslím, že s nimi vypadá mnohem lépe a robustněji (na svou kubaturu) .

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 26.02.12 v 20:26

Pěkna, krásná motorka. Posilam 10 bodu

trifonov
trifonov napsal 01.03.10 v 15:49

ať seš dlouho spokojenej

aklenot
aklenot napsal 30.01.10 v 19:17

Pekna Kawicka, tak hodne stastnych km

Dezzick
Dezzick napsal 22.01.10 v 23:18

Diky za kladny komentar...Hlavne at uz je leto.At muzem ZZRky prohnat

Marvinn
Marvinn napsal 09.12.09 v 23:01

Díky,ale už nikdy nic nebudu leštit Ty máš taky moc pěknou motorku Je dobře, že víš, jak má motorka vypadat a žes nekoupil nějakej dobastlenej samodomo střep...v bazaru jich je mraky.