Yuki Star 250 (2009)

Vlastník PF1
Vloženo 24.5.2020
Aktualizováno 14.4.2024

Po skusenostiach zo staršími motorkami som chcel niečo na jazdenie a nie opravovanie. Yuki nesklamala a v podstate jazdí dodnes

První dojmy - Pekná nová mašinka. Svíti a jede, všetko funguje ako má. Radosť jazdiť. Privikám si na nízky pohodlný posed , len tie nohy mám nejake dlhé, hold je to taká malá motorka. Núdzovo to odviezlo aj dvoch, ale motorka je tak pre jedného. Keď idem sám chýba mi tam ešte jeden kvalt, pri 100 km/h motor má ešte silu ale prevod je moc ľahky. Nateraz ale musí stačiť, potom si kupim niečo dlhšie. Lejem benzín a o viac sa zatiaľ nesmusím starať.

Motorku bych doporučil pro - pre vysku 160 -170 cm. Mám 180 cm a na tu motorečku je to už moc.

Doplňky na motorce - Svetlo a sedadlo

Pozeral som staršie Virago 535 alebo Ls650 Savage. Regal Raptor 250 alias Yuki 250 som nakoniec zobral ako prakticku motorečku na pojazdenie po okolí. Vtedy jednoducho vyhrala nová motorka a jazda pred opravami jazdenej mašiny. Nečakal som zázraky ale Yuki ide aj dnes. Vidno že je to pajcnutá Honda Rebel . Prakticky ma nikde nenechala a nakoniec som pojazdil aj dlhšie trasy.
Dal som si urobiť zameniteľné nižšie kožené sedlo ( na foto je original ) Poškodené škaredé plastové svetlo som zamenil za krajšie chromovane kovové. Zadné blinkre som musel posunúť kvôli brašnám. Samozrejme odišli gumové veci - Čínska guma. Popraskali združené spínače na riaditkách, už vymenené. Pneumatiky mám ešte pôvodne a boli celkom v pohode. Držali aj v náklonoch, keď stojan pár krat škrtal v zatačkach. Prerušovač blinkrov tam bude asi štvrtý ostatná elektrika sa stale drží. Štandardne mením staré baterky. Vybledli blinkre. Chrom drží - parkuje cele leto vonku pod plachtou. Dal som priamy filter a vyhodil airbox. Nahradne diely sa daju ako tak tiež kúpit, dopasovať. Olej dávam sintetiku a normu podľa odporučania dovozcu aj kvôli spojke. Zamenil som Shell za Castrol. Do prevodovky išiel šroub s magnetom. Filter to nemá, len sitko a spoločnu nápln pre motor,prevodovku a spojku. Olej vymením vždy na jar. Stačia 2 litre, niečo aj ostane, celý rok už nemusím ani dolievať.

Celkovo ta motorečka jazdí to, na čo je určená. Šikovná a ľahučka aj do mesta. Sadneš, štartneš a ideš na kochačku , skutra vôbec nemusíš kupovať.

Dnes je v ponuke už viac pekných motoriek. Idú retromašiny aj scramblery. Niečo si ešte isto vyberiem ale malo objemnejšie.

mildanek72
mildanek72 napsal 29.06.20 v 23:19

Super motorka nebojíme se ničeho-natož Číny...
A hlavně Kolama dolů.Přeji spoustu šťastných kilometrů vždy se šťastným návratem domů.Milan.

mildanek72
mildanek72 napsal 29.06.20 v 23:17 10b.

Zdravím a posílám 10b.

Targus
Targus napsal 28.05.20 v 20:58 10b.

Pozdrav na Slovač!
Máš to hezké, na hezký zážitek z jízdy není nutný dvoulitrový motor...