Jawa 250/590 (1966)

Vlastník EVIL1488
Vloženo 22.5.2020
Aktualizováno 20.6.2021

Česká klasika na dvou kolech, která jede, svítí, troubí,moc nebrzdí,ale je radost se na ní jen dívat

První dojmy - Sportka je skvělá, líbí se mi její tvary,jednoduchost,lehkost,bar vy, prostě kompletně celý tento stroj, který brázdil nejednu naši cestu a jistě dělal radost někomu přede mnou

Motorku bych doporučil pro - Všem co mají rádi kousek krásné české historie

No jen krátce napíšu, že motorku jsem teprve dovezl,je to kompletní renovace Jawa 250 Sport typ 590/001 vývoz USA,co je jiné oproti klasické sportce je,ze je vyssi a delší,jine svetlo-parabola a vyšší výkon, koupeno ani ne tak náhodně,ale kamaraduv otec, který udrzuje skvele vztahy s panem,od ktereho sam koupil několik krásných strojů mi pomohl uskutecnit tento kup,ja vzdy chtel mit alespon nějakou hezkou kyvacku nebo sportku...Zkratka zadařilo se a jeden tento kousek se namanul,tak velice nebylo o čem,sedlo se a jelo... Motorka je nyni v zabehu,takze k ni nenapisu velice nic,je slozena pred tremi lety a celou dobu stala v pánově osobni sbirce,takze motor ma nabehano 3km...Fotky a dalsi postrehy dodam později, jelikož se nyni slozila teprve z voziku.

EVIL1488
EVIL1488 napsal 13.08.20 v 17:08

Děkuji za komentáře,motorka je opravdu hezká, škoda na tom jezdit

LiborL.
LiborL. napsal 07.07.20 v 10:14 10b.

Moc hezká, trochu "jiná" sportka . Kdysi jsem měl úplně tu samou, ale před renovací.

cmiral
cmiral napsal 28.05.20 v 10:03 10b.

Pěkná renovace jakých se moc nevidí ,
doufám, že ji někdy uvidíme na Jawasrazu ve Strání

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 23.05.20 v 21:31 10b.

Krasavice
Vítej mezi nás Jawáky

BigAl74
BigAl74 napsal 23.05.20 v 18:56 10b.

Krásná Sportka