Triumph Tiger 1050 (2012)

Vlastník ValmikP
Vloženo 22.5.2020
Aktualizováno 5.7.2020

Úžasný stroj, skvělý nástupce mojí původní Yamahy TDM 900

Kawasaki Versys 1000: nesedla mě, byla moc vysoká (možná za to mohlo příplatkové sedlo zkoušeného kusu) a podle mě ani moc nebrzdila
BMW R 1200 R: typově to byl pro mě úlet, vůbec jsem se s ní neztotožnil

První dojmy - Úžasný motor, úžasný motor, úžasný motor ... Verze SE s upraveným podvozkem a zajímavou výbavou

Motorku bych doporučil pro - pro mě ;-) ten kdo chce velkou motorku na komplexní ježdění a měří alespoň 180 cm ... Je velká, těžká a vysoká :-D

Doplňky na motorce - zvýšené plexi Puig s deflektorem, držák navigace SW motech, originální boční kufry, horní kufr Kappa, laďák Remus, LED blinkry s denním svícením, pancéřové brzdové hadičky, gelové sedlo.

Původně jsem měl vysněného Versyse z první modelové řady. Pak už jsem hledal něco konkrétního, co by mě zaujalo. A nakonec jsem měl možnost se svézt na Tigeru 1050 a hned jsem ho zařadil do hledáčku jako jasného favorita. Pak už jenom najít konkrétní motorku, která by splnila moje požadavky a finančně by mě nezruinovala

Konkrétní kousek mě našla moje drahá lepší polovička kousek od Norimberka, opečovávaný kousek ve verzi SE s kompletní servisní historií a minimálním nájezdem. Domluva s majitelem byla úžasná, slovo dalo slovo a motorka byla během několika dní na území ČR. Pak už jenom přežít dovolenou a hned po ní zajistit přihlášení v ČR.

Motorka splňuje všechny moje požadavky. Kultivovaný, poměrně silný motor, jistý podvozek a dobré brzdy, zajímavou výbavu. Před ním jsem vlastnil Yamahu FZ 6 N a Yamahu TDM 900 a tenhle stroj je z mého pohledu jiná liga. Našel jsem optimální stroj pro mě, na jízdy do práce, okolo komína, ale i na cestování, prostě univerzál, který se nehodí pouze na cesty do terénu.

Spotřeba: Spotřebu neřeším, letmo jsem zahlédl na budíku 6,2 l/ 100 km
Servis: Motorka měla těsně před koupí na podzim minulého roku kompletní servisní prohlídku, takže já před zahájením sezóny řešil pouze výměnu oleje, kontrolu a vyčištění brzd a výměnu baterie.
Závady: mimo výměnu baterie nic.

Od podzimu minulého roku jsem s ní najel cca 3500 km, ještě mě nepřestala bavit a myslím si, že hned tak nepřestane

Simier
Simier napsal 22.05.20 v 17:59 10b.

Nádherná mašina! V tomto barevném (nebarevném) provedení je to krásně elegantní, ale přitom dravě vyhlížející kráska! Tak ať jezdí bez zádrhelů a vždy se vrátíte domů