Kawasaki ER 5 (2002)

Vlastník ladinaladin
Vloženo 13.5.2020
Aktualizováno 4.7.2020

Zdá se mi ideální pro přechod z nižší kategie, nebo pro začátečníka, který začíná, až na vyšším objemu.

První dojmy - Přijde mi dobře ovladatelná. Poměrně dostse mi líbí design. Neměl jsem zásadní problémy s ovladatelností. Nevýhodou je trochu nepohodlné sedlo pro 2 osoby. Spolujezdec má tendenci neustále sjíždět a narážet do řidiče.

Doplňky na motorce - Padáky od předchozího majitele.

Průměrná spotřeba - 5.75215 l/100km

Dlouho jsem zvažoval zda se vůbec do světa motorek ponořit, ale nakonec vyhrála zvědavost. Na podzim loňského roku jsem tedy úspěšně absolvoval autoškolu na A2 a shodou náhod zrovna na modelu ER-5. Už zde jsem si motorku poměrně dost oblíbil, zdála se dobře ovladatelná a vypadala celkem fajn.

Po dokončení autoškoly jsem se rozhodl, že pokud se naskytne příležitost podobný model koupit, půjdu do toho. Než jsem se nadál, tak jsem měl ihned 2 nabídky ER "pětek" z mého okolí. Takže jsem ani moc neváhal a zbývalo pouze rozhodnout, která to bude. Bohužel ta více vyšperkovaná nakonec nevyšla, tudíž jsem se rozhodl jít do té, co nebyla co do vzhledu úplně nejkrásnější a měla za sebou pár šrámů, ale na druhou stranu jsem si říkal, že nebude tolik vadit, když mi někde upadne.

Jízda mě jako začátečníka dost baví, motorka zdá se mi docela živá, ikdyž už má něco najeto. Jako začátečník nemůžu moc hodnotit nějaké atributy, jelikož není moc s čím srovnávat, každopádně ovladatelnost se mi zdá dobrá. Bohužel jízda se spolujezdcem není žádná sláva, kvůli neustálému sjíždění na řidiče. Co se týče spotřeby pohybuju se zatím mezi 4-5 l. Servis na moto by neměl být moc cenově náročný, dílů, až na nádrže, se zdá býti všude dost.

Jinak mám v plánu ji sem tam vytáhnout na nějaký výlet a když dá počasí absolvovat nějaké jízdy do práce.

Motorka je taková všehochuť a asi to není nic na 500 km v kuse. Ale na naučení základů a hlavně pro radost se mi zdá jako skvělá investice.

Vozarm
Vozarm napsal 18.12.20 v 23:59 10b.

p_swobik
p_swobik napsal 27.07.20 v 11:01

Jo a mimo jiné žena na ní litá i víc jak 500km v kuse..dá se to a nějaký ten trip do A, PL, SK, H či SLO i HR zvládá pětice levou zadní . Když budeš chtít, přidej se na FB. Kawasaki ER cz/sk

p_swobik
p_swobik napsal 22.07.20 v 22:44

Taky máme doma jednu. Vděčný stroj. Jen pro A2 se těžko hledala, takže asi štěstí..protože mají 36 nebo 37kw a s A2 prostě nic..tak ať slouží.

Čadil
Čadil napsal 14.05.20 v 09:15 10b.