Yamaha FJR 1300 (2018)

Vlastník Rendal
Vloženo 11.5.2020
Aktualizováno 29.6.2023

Pěkný velký a pohodlný cestovní stroj s dostatečným výkonem a sportovním vzhledem a jízdními vlastnostmi.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Ochotní, vstřícní.V době koupě byly těžko dostupné boční kufry. Bez problému mi půjčili na dovolenou kufry z mého předchozího FJRka, které jsem nechával protiúčtem.

První dojmy - Velká motorka. S bočními kufry musíš koukat kam se vejdeš. Krásný sametový zvuk motoru. Zrychlení je moc pěkné. Potvrdila mi svou pověst o sportovních vlastnostech a od začátku nebyl problém ji vzít na cesty, kde jsem jezdil na Tuonu.

Doplňky na motorce - Výfuky LeoVince. Ty jsem použil z předchozího FJR1300.

Nové FJRko jsem vybral na základě zkušenosti se stejnou motorkou v předchozí verzí ročník 2013.
Má poslední motorka před FJR1300 byla Aprilia Tuono 1000R Factory. To byla mimochodem ta nejzábavnější motorka jakou jsem měl. Myslel jsem si i na novou, ale tyto sportovní motorky jsou snad čím dál menší a já naopak čím dál větší, tak když mi manželka řekla, že na novém Tuonu vypadám směšně, tak jsem si vyhlédl FJR1300.

Co se týká motoru a převodovky, Zdá se mi, že na 6kvaltu se musí trochu více řadit oproti předchozí verzi 5kv. Jinak na běžnou plynulou jízdu nemusím překračovat 4500-5000ot./min. Pokud chci jet ostřeji, tak je tam dostatečný prostor.
U brzd se mi líbí jejich účinnost a duální funkce. Je však třeba mít na paměti vyšší hmotnost když se brzdí ostřeji do "vracáku". Hodně tím trpí přední pneumatika a na tu je motorka zdá se mi hodně choulostivá.
Pokud je to možné, tak se mnou cestuje párkrát do roka i manželka a ta se svými 153cm si tedy na prostor nestěžuje .

K dnešnímu dni mám najeto cca 9000km. Spotřeba dlouhodobě cca 5,0L/100km.

Co musím říci, tak krásně svítí. To je opravdu paráda i když ta moje nemá funkci přisvěcování do zatáček.

FJRku se líbí samozřejmě na silnicích s táhlými zatáčkami, ale vracečky nejsou také problémem. Z čeho mám vždy respekt je, když se sjíždí mimo silnici, třeba na trávu, tak je pořeba být opatrný vzhledem k váze a velikosti. Na druhou stranu je v tomto případě super perfektně funkční zadní brzda s dual systémem.

Jirka_CV
Jirka_CV napsal 11.02.22 v 09:42 10b.

Co dodat... FJR
Pěkná barva.

PetrD73
PetrD73 napsal 26.10.20 v 10:22 10b.

Taky parádní, chvíli jsem zvažoval úplně stejnou Trochu přemýšlím o výměně těch origo výfuků, hlavně vzhled nic moc. Co ty LoeVince, spokojenost? Má to homologaci? Dík za odpověď!

Quake_J
Quake_J napsal 18.05.20 v 21:36 10b.

Vypadá moc pěkně, zaujala mě . Přeji hodně uspokojení a zábavy s motorkou.

Musigo
Musigo napsal 13.05.20 v 19:46 10b.

jj...FJR...

Čadil
Čadil napsal 12.05.20 v 18:06 10b.