BMW F 800 GS (2016)

Vlastník Marfius
Vloženo 24.4.2020
Aktualizováno 24.4.2020

Skvěle ovladatelná motorka, díky střednímu obsahu je i relativně lehká a výkonově zcela dostatečná.

Motorka koupena od Marek-Ap (Babice)

První dojmy - Dynamická, lehká, skvěle ovladatelná, nepřehlcená elektronikou ( což je plus). Dva skvělé analogové budíky rychlosti jízdy a otáček motoru pěkně nad sebou.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kteří chtějí středně velkou motorku, je ovladatelná dynamická a jede prostě skvěle. Není skrz na skrz prošpikovaná elektronikou, ano ABS má, ale to jde jednoduše vypnout. A díky analogovým budíkům budí dojem, že tady jsou věci ještě v pořádku a tak jak mají být.

Doplňky na motorce - GPS, vyhřívané hefty, držáky na kufry ( kufry mám plastové), zadní nosič ( vozím brašnu GIVI UT 807), padací rámy a kryt motoru.
Snížené sedlo - koupit snížené sedlo byla skvělá volba oproti gelovému se komfort výrazně nesnížil, za to stabilita nohou na zemi se zlepšila opravdu výrazně, můžu jen doporučit.

Toužil jsem po cestovním enduru s obsahem pod 1L a značku BMW jsem vždy obdivoval. Když známí přecházel na větší stroj ( 1200 GS), dostal jsem se k možnosti tento stroj odkoupit což jsem nemohl odmítnou.

Motorka je trochu vyšší což cestovní enduro musí být, nic méně člověk a moji výškou může mít problém s motorkou manipulovat obzvlášť když na ni sedí na nezpevněném povrchu.
Tento problém vyřešila výměna gelového sedla za první typ sedla sníženého, tuto volbu vřele doporučuji.

Rok 2017 jsem jezdil jen kolem komína a na menší jednodenní výjezdy za památkami.
Rok 2018 cesta k Lipnu stráven týden vyjížďkami po okolí, skvělá cesta výborná jízda.
Rok 2019 cesta kolem Itálie téměř 5000 km během 2 týdnů, výborný zážitek, motorka jela skvěle, nikdy jsem neměl pocit, že by mohla být lepší. I přes naložené kufry a vak za mnou skvěla ovladatelnost a jízdní vlastnosti. Krásné a nezapomenutelné výhledy.

Obouvám gumy scorpion trail 2 a jsem s nimi velice spokojen, jízdu upřednostňuji na silnici po odlehlých a zapomenutých cestách, kde je klid a zatáčky ( Trasa Buchlovské hory 2x jinak je pro to jako stvořená).
Občas si projedu i šotolinku, nic méně tyto gumy k tomu nejsou úplně vhodné.

H1000
H1000 napsal 01.05.20 v 11:16 10b.

Píši už pozdě, ale vůbec jsem si nevšimnul tvého profilu motorky až dnes a musím podpořit majitele
osmi stovky GS. A ještě když je z našeho kraje. Tak hlavně ať jsi spokojen alespoň jako my ostatní.
Používám shodou okolnosti stejnou scorpionku jako ty i tu samou barvu.

dragsterrr
dragsterrr napsal 24.04.20 v 20:42 10b.

dobra volba

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 24.04.20 v 09:58 10b.

pekna

Lukeeno
Lukeeno napsal 24.04.20 v 08:18 10b.

Ať slouží