Yamaha TDM 900 (2002)

Vlastník FousekCZ
Vloženo 22.4.2020
Aktualizováno 22.4.2020

Agresivní vzhled a všestranné moto prostě TDM

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
Ducati Multistrada 1000: důvod neuveden

První dojmy - První dojem z motorky byla její velikost je to fakt velká motorka na mou výšku. Hodně mi vadily originální řídítka ruce jsou moc blízko sebe. Jízda samotná mě překvapila motorka jede hodně kultivovaně, ale když ji přidáte tak má krásnej zátah od spoda. Řazení je boží dám na začátku vesnice trojku a než z tý vesnice vyjedu tak nemusím řadit. Hodně dlouhý kvalty. Brzdy super.

Motorku bych doporučil pro - Podle mě se hodí pro každého. Je těší na manipulaci z garáže ale i při mich 170cm se na to dá zvyknout.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeťi, padáky, zatmavená světla a širší řídítka.

Proč jste si vybral tento stroj?

Měl jsem mt-03 660ku a to je malá vosička ideálně do města a kolem komína. Na delší cesty mi vadily vybrace. A ve dvou to moc pohodlné nebylo. Pak jsem zkusil velkyho skutra majesty 400 super svezení ve dvou a hodně uložáku, ale furt to nebylo to co jsem chtěl. Tak jsem se rozhodl že zkusím nějaký velký cestovní moto. Rozhodoval jsem se mezi v-strom, multistradou a tdmkem. Nakonec zvítězila dobrá nabídka tdmka.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost, spolujezdec, úložný prostor, spotřeba...

Jízda na motorce i ve dvou je super dá se na ni jezdit velmi kultivovaně, ale i svižně. Brzdy jsou dobrý. Řazení je perfektní první motorka kam necpu furt sedmičku naopak se mi stává že jedu celou dobu za pět. Originální řídítka doporučuju vyměnit za 800mm a zvednout nastavcem o 3cm lepší posed i manipulace s motorkou. Spotřebu jsem ještě neřešil ale bude to cca 6l.

Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne? Terén, silnice, město...

Na naše silnice ideální i nějakou polňačku. Na offroad nemám kola a odvahu, ale myslím si že by taky něco málo zvládla. Je to všestranný Tdm.

Dá se s moto i dobře cestovat?

Ještě nemám moc najeto. Ale myslím si že to bude ok i na delší cesty.

Čadil
Čadil napsal 22.04.20 v 15:08 10b.