Triumph Tiger 800 XC (2012)

Vlastník pega
Vloženo 10.4.2020
Aktualizováno 22.4.2020

Motorka po které jsem už delší dobu toužil a chtěl ji.

Motorka koupena od FIRMA:Motohouse Pardubice (Chrudim IV)

První dojmy - První dojem z jízdy byl pozitivní(nezklamala),proti předchozí moto(kawasaki versys 650) je to o něčem jiném,trochu ještě upravit řidítka a už to bude to pravý. Manipulace na místě je né úplně jednoduchá-zvlášť když má docela vysoký posez.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil spíše pro vyšší jezdce a hlavně pro toho(jako já) kdo ji chce ať si ji prostě koupí a je to.

Doplňky na motorce - K moto byly origoš kufry,vyhřejvané ručky,blastry,kryt pod motorem,hlavní stojan.
Já jsem prodloužil př.blatník,rozšířil zrcátka,vyměnil plexi za vyšší+deflektor,namontoval padací rámy,zadělal mřížku před světlo,rozšířil boční stojan,instaloval navigaci,vylepšil pneu+proužky na ráfky,nechal upravit sedlo pro batůžek(stěžovala si že moc sjíždí dopředu).
Ještě bych chtěl přídavná světla + zadní blatník a moto k obrazu mému.

Triumpha jsem si vybral jako pokračování v mém motorkářském životě,po jednoválci(aprilia pegaso) a dvouválci(kawasaki versys 650) jsem se dostal ke tříválci.
Koupeno 12/2019,natočeno mám od 1/2020 cca 700km a já osobně nemohu říci nic závažného co by mně vadilo.
Jízda bez problémů,motor šlape jak "švýcary",brzdy je pravda by mohly býti lepší(silnější),podvozek nemám co vytknout,ovladatelnost taky bez problému,spolujezdec-tam je to slabší co se týče sedla(moc velký sklon a klouže na řidiče,ale už jsem poslal sedlo na úpravu tak snad se to zlepší),jelikož k moto byly 3 origoš kufry tak s úložným prostorem asi problém nebude,jinak pod sedlem tak akorát lékárna,nářadí a reflex.vesta,spotřeba proti předchozí moto vzrostla o cca 1-2l/100km ale to neřeším,servis zatím nebyl potřeba,pouze po koupi jsem si vyměnil oil s filtrem,vzduch.filtr a svíčky,poruchy se mi snad budou vyhýbat.
Jízda v mém případě pouze po silnici,ale myslím že lehkého terénu se určitě nezalekne.
Cestování zatím ještě nemám žádné(to přijde) pouze ježdění kolem komínu.
Negativum vidím v absenci výstražných blinkrů.

findejs1310
findejs1310 napsal 11.01.21 v 18:11 10b.

Sakra su to hlava dubová

findejs1310
findejs1310 napsal 20.07.20 v 15:37

Konecne pekna cervena motorka

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 23.04.20 v 00:25 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 17.04.20 v 19:20 10b.

Pěkný tygřík Hezky vybarvený

ixulato
ixulato napsal 12.04.20 v 10:48 10b.