Triumph Tiger 800 XC (2012)

Vlastník pega
Vloženo 10.4.2020
Aktualizováno 21.3.2021

Motorka po které jsem už delší dobu toužil a chtěl ji.

Motorka koupena od FIRMA:Motohouse Pardubice (Chrudim IV)

První dojmy - První dojem z jízdy byl pozitivní(nezklamala),proti předchozí moto(kawasaki versys 650) je to o něčem jiném,trochu ještě upravit řidítka a už to bude to pravý. Manipulace na místě je né úplně jednoduchá-zvlášť když má docela vysoký posez.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil spíše pro vyšší jezdce a hlavně pro toho(jako já) kdo ji chce ať si ji prostě koupí a je to.

Doplňky na motorce - K moto byly origoš kufry,vyhřejvané ručky,blastry,kryt pod motorem,hlavní stojan.
Já jsem prodloužil př.blatník,rozšířil zrcátka,vyměnil plexi za vyšší+deflektor,namontoval padací rámy,zadělal mřížku před světlo,rozšířil boční stojan,instaloval navigaci,vylepšil pneu+proužky na ráfky,nechal upravit sedlo pro batůžek(stěžovala si že moc sjíždí dopředu),zvýšení řidítek,přídavná světla + zadní blatník(není na foto).

Triumpha jsem si vybral jako pokračování v mém motorkářském životě,po jednoválci(aprilia pegaso) a dvouválci(kawasaki versys 650) jsem se dostal ke tříválci.
Koupeno 12/2019,natočeno mám od 1/2020 cca 700km a já osobně nemohu říci nic závažného co by mně vadilo.
Jízda bez problémů,motor šlape jak "švýcary",brzdy je pravda by mohly býti lepší(silnější),podvozek nemám co vytknout,ovladatelnost taky bez problému,spolujezdec-tam je to slabší co se týče sedla(moc velký sklon a klouže na řidiče,ale už jsem poslal sedlo na úpravu tak snad se to zlepší),jelikož k moto byly 3 origoš kufry tak s úložným prostorem asi problém nebude,jinak pod sedlem tak akorát lékárna,nářadí a reflex.vesta,spotřeba proti předchozí moto vzrostla o cca 1-2l/100km ale to neřeším,servis zatím nebyl potřeba,pouze po koupi jsem si vyměnil oil s filtrem,vzduch.filtr a svíčky,poruchy se mi snad budou vyhýbat.
Jízda v mém případě pouze po silnici,ale myslím že lehkého terénu se určitě nezalekne.
Cestování zatím ještě nemám žádné(to přijde) pouze ježdění kolem komínu.
Negativum vidím v absenci výstražných blinkrů.

libac22
libac22 napsal 29.03.23 v 12:25 10b.

Mooooc pěknej tigřík

Pedl
Pedl napsal 10.01.22 v 09:26 10b.

dedikzk
dedikzk napsal 11.12.21 v 16:53 10b.

Juraj22
Juraj22 napsal 23.11.21 v 17:03 10b.

Krásnej Tigřík, super volba a koukám, že jsi "kousek" ode mě

ZEDON
ZEDON napsal 10.04.21 v 18:34 10b.

Dobrá volba!