Triumph Sprint ST 1050 (2008)

Vlastník Karkulka79
Vloženo 29.3.2020
Aktualizováno 30.3.2020

Ideální pro svižné cestování..
A rozhodně se nebát městského provozu..

Honda VFR 800: Má horší posez a nemám váhu těla tolik na rukou
Yamaha FZ8 N/S: Posez super, ale na cestování to pro 2 není..

První dojmy - První cesta z Břeclavi do Prahy byla příjemným překvapením. Původně jsem měl k motorce velký respekt po přechodu ze Street 675, ale po pár km jsme se spolu dohodly,že pokud nebudu dělat picoviny já, tak si budeme rozumět.. Oproti Street 675 mnohem lepší vzpřímeny posez..

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co chtějí kompromis mezi sportovní jízdou a komfortním cestováním..

Motocykl jsem si pořídil nedávno a nemohu tedy zatím nějak extrémně porovnávat..
Když vezmu předchozí Triumph Street 675 tak jsem očekával markantnejsi zátah..
Vycházel jsem z recenzi a tak trochu i z rozdílných parametrů mezi Streetem a Sprintem..
Oproti Street je to kus železa navíc a na to že mám přes 120kg to není opravdu nic super lehkého na manipulaci na místě..
Stačí ale zařadit a v tu chvíli je veškerá váha pryč a užívám si ten dokonalý sportovně cestovní posez..
Měl jsem také původně respekt z města, že to nebude žádná hračka na myškovani po Praze, ale opět zbytečný strach.
Ta motorka se chová i ve městě výborně!!!
Jasně že to není městský ideál, ale při tom k čemu je ta motorka určená, to rozhodně není problém jezdit na ni denně do práce tak abych si netrhal vlasy co jsem si to vlastně pořídil a přitom měl z ní zároveň radost i na malé popojíždění..
Abych nebyl zese tak objektivní ve všech směrech, tak na to rozjíždeni bych spíš uvítal s touhle vahou motor do V( proto jsem pokukoval po VFR).
A nad 9 tis otacek je to zase mrtvola..
V porovnání s řadovým 4 válcem třeba u gsxr 750, jenž jsem osedlal chvilku před tím než jsem jel pro SPRINTA.
DOKONCE jsem i zvažoval nějakého toho CRUISERA co by mě povozil komfortně s občasnou dávkou akcelerace..
Po zapůjčení HONDA VTX 1300 jsem byl nadšený z brutal zátahu a toho pohodlného svezení do doby než jsem najel do zatáčky a při lehkém sklopení řvaly stupačky..
V tu chvíli se mi sevřeli půlky a hned jsem z toho vystřízlivěl..

Prostě do SPRINTA jsem šel srdcem a zároveň rozumem.

Ideální CESŤÁK pro komfort a radost z jízdy pro MĚ A ŽENU..

Každopádně už dopředu vím, že to byla dobrá volba, protože mě to neláká za to tahat tak jako u GSXR a tím pádem i podstatné snížení rizika NEHOD když si člověk uvědomí že i sebelepší řidič motorky je vždy limitován chováním těch ostatních..
Né že bych sám jezdil jak hovado, ale neznám nikoho kdo rád ty pavouky z výfuku nevymete..

RoSmi
RoSmi napsal 30.08.20 v 23:47 10b.

moc pěknej stroj

Trinnlee
Trinnlee napsal 30.03.20 v 08:47 10b.

Pekna motorka...a 3hrnek je 3hrnek...v te cervene vypada moc dobre