BMW R 1200 RT (2006)

Vlastník Bellerophon
Vloženo 28.3.2020
Aktualizováno 26.3.2024

Vloženo: 02.05.2020, Uskutečněno: 02.05.2020, Stav tachometru: 45000 km, Zhlédnuto: 27x

Jedna z věcí, která mi nesedla, byly originální gripy. Oproti mé bývalé motorce to jsou takové žížalky, takže mám pocit, že držím řídítka z kola a ne moto o obsahu 1200 ccm. Takže jsem googloval a hledal nějaká řešení. Po shlédnutí, jak se opravují "jeté" vyhřívané gripy u RT jsem se rozhodl, že do toho opravdu nepůjdu. Do kompletně nových jsem zase jít nechtěl, protože vyhřívání funguje. Proč bych vrtal do něčeho, co funguje. Po dalším bádání jsem na zahraničním fóru objevil takovou srandičku. Jmenuje se to Grip puppy. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká blbost, ale po kladných recenzí jsem si to z Amazonu objednal. Přišlo to do týdne. Nebylo to úplně levné (589,- i s poštovným), ale když to porovnám s kvalitními silikonovými gripy na kolo (700–800,-), tak je ta cena ještě dobrá. Na YouTube je spousta návodů, jak se nasazují na různé typy motorek, ale je to stejné, jako u kola. Stačí mýdlová voda a trpělivost. Dokonce jsem nemusel ani zastřihávat délku, protože se dá přečuhující část (1-1,5 cm) v pohodě nasoukat na stávající grip. Je to pružné. Co se týká kvality těchto "puppies", tak se zdají být fakt odolné. Ale to ukáže čas. Jinak pokud máte výhřev gripů, tak funguje i přes to, a dokonce, pokud namoknou a stane se z nich "houba", tak si je pomocí výhřezu zase vysušíte. Průměr stávajících gripů se mi tímto zvětšil, dokonce víc, než u bývalé moto. Ale se spojkou nemám problém a na plyn jsem díky tomu citlivější, takže za mne super.

• Ach ty cívky

Problém vyřešen! Dlouho jsem se potýkal s tím, že mi moto netáhne při velkém zatížení a vysokých otáčkách - jako kdyby tam byl omezovač. Ale nešlo mi to nasimulovat před servisem a ani moc dobře popsat. A tak v servisu

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 13.07.2022
  • Nová baterie

Jen si to tu uložím... měnil jsem poprvé baterii. Jako u minulé motorky jsem kupoval v Jesenici u Battery Importu a spokojenost.

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 12.06.2021
  • Nové plexi

Tak jsem do toho nakonec šel. Přes rok jsem nad tím uvažoval. Nejsem sice čahoun, ale i tam mi to originální plexi nějak nesedělo. Chtěl jsem vyšší, aby tolik nefoukalo v dálničních rychlostech. A nevěřil jsem, ale fungu

Uskutečněno: 27.05.2021