BMW R 1200 RT (2006)

Vlastník Bellerophon
Vloženo 28.3.2020
Aktualizováno 26.3.2024

Vloženo: 19.01.2023, Uskutečněno: 27.05.2021, Zhlédnuto: 37x

Tak jsem do toho nakonec šel. Přes rok jsem nad tím uvažoval. Nejsem sice čahoun, ale i tam mi to originální plexi nějak nesedělo. Chtěl jsem vyšší, aby tolik nefoukalo v dálničních rychlostech. A nevěřil jsem, ale funguje to, a to ticho...
Jak je mým zvykem, vždycky musím mít něco speciálního. V tomto případě jsem hledal plexi od americké firmy Vstream (v německu to přeprodává a rebranduje Ztechnic). Jenže to nebylo k sehnání. Vyšla mi vstříc nějaká moravská firma, co vozí věci na motorky z USA a nakonec se ke mě dostalo. Zajímavé bylo, že Vstream se dělá ve dvou verzích - vyšší a nižší. No a mě přišel nějaký atyp - velikostně někde mezi tím velkým a malým. Takže na výšku je nižší než to vysoké, ale na šířku je zase širší než to malé. Po pár testech musím poznamenat, že jsem měl dost štěstí a že ten rozměr je tak akorát. Cena byla v přepočtu 8 000,-.

• Ach ty cívky

Problém vyřešen! Dlouho jsem se potýkal s tím, že mi moto netáhne při velkém zatížení a vysokých otáčkách - jako kdyby tam byl omezovač. Ale nešlo mi to nasimulovat před servisem a ani moc dobře popsat. A tak v servisu

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 13.07.2022
  • Nová baterie

Jen si to tu uložím... měnil jsem poprvé baterii. Jako u minulé motorky jsem kupoval v Jesenici u Battery Importu a spokojenost.

Typ: Údržba
    Uskutečněno: 12.06.2021
  • Tankbag

Dlouho jsem hledal nějaký rychlosundavací tankbag. Nakonec jsem našel i s nástavcem na nádrž na RT. Takže sbohem šňůrkám a jiným divným uchycením. Navíc teď nemusím sebou tahahat ten topcase. Bez něj má moto daleko lepší

Uskutečněno: 15.05.2021