Royal Enfield Continental GT (2016)

Vlastník st11
Vloženo 27.3.2020
Aktualizováno 28.3.2020

Velký kopec zábavy v pěkném balení.

Motorka koupena od Zweirad Pfeil, Dreitzsch, Deutschland

První dojmy - Dosud neutuchající nadšení.

O Continentalu GT už toho bylo tady na motorkářích.cz napsáno celkem dost, takže do podrobností zabíhat nebudu. Vkládám hlavně proto, že žlutý tu ještě není. Hned po zkušební jízdě u prodejce jsem věděl, že to je ono. Sice to moc nejede, dost to vibruje, ale když jsem se vrátil zpět před prodejnu, tak jsem se, jako někteří z Vás tady, v přilbě smál a smích mě nepřechází po každé další jízdě. Člověk si uvědomí, že opravdu stačí pár koní a legální rychlosti k pořádné zábavě.Mám teď za sebou první tisícovku kilometrů, takže si dovolím pár poznatků. Motorka je na pohled malá, ale ani pro mě, skoro s metrem devadesát, není nepohodlná. Sedím v poměrně příjemné poloze, na sedle se dá posunout dozadu a zalehnout na nádrž. Váha na rukou mi nepřijde nijak strašná, na novém dvouválcovém Continentalu se mi sedělo hůř. Vibrace jsou nejsilnější v řídítkách, ve stupačkách nejsou skoro cítit. Podvozek příjemně tuhý, brzdy na ty rychlosti, kterých motocykl dosahuje, v pohodě, jsem zvyklý hodně používat zadní brzdu, takže za mě vše v pořádku. Trochu jsem se bál startování nakopávačkou, čekal jsem něco takového jako na starých jednoválcových endurech, kde to končilo minimálně pořádnou modřinou na lýtku, když neměl člověk boty motokros a byl nešikovný, ale tady to jde lehce, měkce. Mile mě překvapilo světlo v noci, svítí velmi dobře. Spotřeba také sympatická. Takže za mě palec nahoru. Za relativně málo peněz hodně muziky.

SLAY
SLAY napsal 10.08.20 v 16:54 10b.

super stroj nevynechám jedinou možnost si ho půjčit si ho od táty a projet se.V žluté barvě jsem ho ještě neviděl .Tedy kromě zaparkovaného v CV předpokládám že je to ten tvůj.

BigAl74
BigAl74 napsal 28.05.20 v 20:25 10b.

Parádní stroj Koukám, že jsi z Chomutova. Doufám, že se potkáme někde na vyjížďce...

Gilless
Gilless napsal 05.04.20 v 11:27 10b.

Ta žlutá tomu fakt sluší A k tomu ten smysl pro detail, pokud jde o helmu a oblečení

Targus
Targus napsal 03.04.20 v 17:16 10b.

Napíšu jen název jednoho nablblého televizního pořadu.

Vypadáš skvěle...!

bandit12
bandit12 napsal 03.04.20 v 15:17 10b.