KTM 1050 Adventure (2015)

Vlastník Kubinho90
Vloženo 3.3.2020
Aktualizováno 3.3.2020

Pohodlná motorka se sportovním srdcem.

Motorka koupena od Zdeněk07 (Středokluky)

První dojmy - Zpočátku mi přišla, až příliš silná, ale zvyknul jsem si. Zbytečný je asi režim sport vzhledem k typu motorky. Jinak parádní ergonomie, dlouhé cesty jsou bez problému.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, Big Husky kufry, scottoiler, padací rám.

Chtěl jsem cestovní motorku, která je schopná vyjet občas i mimo asfalt. V cenové kategorii mi přišla jako nejlepší varianta a po prvním svezení jsem neváhal.

Motorka je bez možnosti nastavení podvozku, ale nepřijde mi, že by byl moc měkký nebo naopak. V žádném případě se nijak dramaticky nepotápí při prudkém brzdění. ABS mě několikrát podrželo, když jsem byl někdy rychlejší. Motor LC8 není třeba představovat, v nízkých otáčkách okolo 3000/min se mu to nelíbí, vibruje při zrychlování - ale od 4500/min je to Váš nejlepší kámoš. V 8500 zasáhne omezovač, přestože mi nepřijde, že by motor nějak zásadně vadnul.

Od konce května 2019 jsem na ní nalítal 8000km a spotřeba se průměrně pohybuje okolo 5,5l/100km. Když člověk jede svižněji, tak si vezme o půl až litr více, a pokud fakt prasíte tak i 7,5l. Při vysloveně poklidné jízdě se dostanete i pod 5 litrů.

Stran poruch - jednou se mi stalo, že se mi během jízdy uvolnilo řazení. Nikdy předtím se mi to na žádné z motorek nestalo, předpokládám, že to bylo jen nedbalé dotažení.

Motorka je ideální na dlouhé trasy, pohodlný posez, vysoké plexi. V terénu to umí taky slušně, teda mnohem více než já, takže tam musím ještě zabrat. V každém případě, pokud máte sportovnější ambice a dáte tam ryze silniční gumy, tak budete prohánět na cestě kde koho. 70kW je dostačujících.

bouskat
bouskat napsal 12.04.20 v 13:10

Řazení se mi povolili už asi 5x... Chce to zalepit. Ať slouží ??

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.03.20 v 23:44 10b.

lpety
lpety napsal 03.03.20 v 15:52 10b.

Souhlasím s tebou, dobrá volba .