BMW G 310 R (2017)

Vlastník MATTESS00
Vloženo 3.3.2020
Aktualizováno 10.4.2023

Nejmenší modro-bílá vrtule v parádní barevné kombinaci

První dojmy - Úplně první setkání bylo statické v prodejně v Praze. Chtěl jsem ji vidět na živo, alespoň se na ni posadit a zjistit, co a jak. Vzhled mi sedl hned, kompaktní rozměry a relativně malá hmotnost.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro začátečníka jako jsem já

Doplňky na motorce - Padací rám Wunderlich
Qbag Dakar

K BMW G310R jsem se dostal řádnou oklikou Motorku jsem nikdy neměl, jen máme doma hodně let Jawu 21. A začalo se mi líbit takhle se projet. Vloni jsem se někde ťuknul a začal uvažovat o motorce. Původně, že "doplním" k fichtlu silnější stroj a začal jsem hledat Jawu 350/640. Blízcí kamarádi mají 350/640 a 125 Traveler. Dva pěkné kousky mi utekly, další nebyly podle mého gusta. Po posledním pokusu o koupi vyvstala otázka co tak koupit novou? A vlastně co takový Jawa Scrambler? Pročítal jsem recenze, testy. V jednom byla zajímavá myšlenka co se odprostit od Jawy a přidat "pár" tisíc víc za stroj vzhledem a kvalitou jinde - BMW G310R. A už jela mašinérie. Recenze, testy, výlet k prodejci na živé seznámení, inzeráty. Nejdříve jsem hledal modrou, protože ten Fichtl je taky modrý. Dvě mi utekly. Až se mi začala více zamlouvat bílá a napsal jsem na inzerát. První návštěva, svezení. Plácli jsme si. Ještě před prodejem šel Baworák do servisu na svolávačku ohledně brzd a opravu netěsného chlazení. V polovině února bylo vše připraveno a já si odvezl svoji první motorku. Doma o tom nikdo nevěděl kromě manželky a bráchy Dost se divili, co mi to napadlo. Asi se projevily geny - táta měl hodně dávno Jawu 250. Na mě to přišlo později

Pak více jak týden jsem neměl vůbec čas cokoliv s ní dělat. Další sobotu, kdy počasí docela přálo, jsem ji vytáhl z garáže, pořádně ji očistil. Nedalo mi to a dal jsem si kraťoučkou projížďku. A velice opartně, bez řádného vybavení jen se starou Cassidou Cross na hlavě. To musel být pohled Nákup vybavení pro mě následoval.

Už se těším na lepší počasí a seznamování se. Takže hlubší dojmy teprve přijdou.
Přijde mi poměrně citlivé trefit neutrál.
A škoda, že polepy nejsou pod lakem. Na předním blatníku na pravé straně je už malinko poškozený Obávám se, že nebudou moc odolné.

Doposud jsem se motal víceméně kolem "komína", minulý týden jsem se projel o něco více. Trasa asi 90km spolu s Jawou 350 a skůtrem Yamaha. Asi po 40km mi začal brnět na levé ruce palec, to naštěstí odeznělo. Na Jawce bylo potřeba upravit napnutí rětězu a to se divili, že "nová" motorka má taky nářadí, které Jawce chybělo

MATTESS00
MATTESS00 napsal 23.09.22 v 15:05

Po třech sezónách jsem BMW před pár dny prodal a plánuju jít o malinko výše. Jako vstup do motorek to je příjemný stroj, lehký, obratný.
Tak na jaře snad na novém stroji

pradek
pradek napsal 12.03.20 v 10:33 10b.

Přeju mnoho šťastných kilometrů!

Fandy2
Fandy2 napsal 07.03.20 v 16:24 10b.

jbo
jbo napsal 06.03.20 v 12:28 7b.

Fugas_Jarin
Fugas_Jarin napsal 06.03.20 v 01:25 10b.

Bomba, ať slouží hlavně kolama dolu