Suzuki VS 1400 Intruder custom (1995)

Vlastník HerrMucha
Vloženo 2.2.2020
Aktualizováno 27.7.2020

Staré japonské kladivo aneb narveme motor na steroidech do rámu, co to nedává.

První dojmy - I když nebyla doladěná jak by měla, krouťák mi vzal dech. Introše jsem měl vyhlídnutého už od chvíle, kdy jsem kupoval první dvácu a nebylo pochyb, že zvolím právě jeho. Poctivá japonka. I když následný výběr nebyl moc šťastný, tak o to víc dělá radost (i ostarost) teď.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych pokročilejšímu, ale s trochou cviku a opatrnosti na plyn není problém ani pro nadšeného lajka, neváží tunu a posed nízko.

Doplňky na motorce - Přepákování, sissy bar, ape hangers, fishtaily na jednu stranu se svodem za zadním válcem (bez tlumivky pochopitelně).., sedlo, gripy, boční držák spz, manžety a určitě toho bude zase víc

Na introšovi mám zatím jednu sezonu, cca 16k nakrouceno na motoru po kompletní GO, jelikož byla nalezena závada na motoru (urvaný vypoušťák i s domkem, dolepený, zamaskovaný...víc netřeba vysvětlovat, zkrátka k nas*ání). Tak či tak po spoustě hodin práce a lehkém doladění jsem se dokonce od srpna svezl.

Zmíněno výše, introš byl pro mě jasná volba, věděl jsem, že chci maximálně rok 97, ideálně níž a evropu kvůli dílům (čím starší tím lepší, víc kw, větší krouťák). Po 650ce drakovi jsem nechtěl dělat mezistupeň na 800ku, protože by po sezoně šel z domu. Chytil jsem 5tikvalt a po porovnání s kolegovým můžu říct, že s 4kvaltem je rozhodně větší p*del, ale po 100ce na budíku jsem rád, že můžu ještě kopnout 5ku, tolik netočím.

K motoru asi nemám, co dál říct. Pověstný krouťák je znát už od prvního stupně až po 5ku, Japonci se opravdu neupejpali a narvali do rámu motor, který s ním mlátí jako blázen, ale to je přesně ta surovost, co ze 14ctky udělala legendu.

Brzdy jalové, ale neměl jsem přehnaná očekávání, dá se to pořešit prohozením za čtyřpístkový brzdič z bandita a časem to mám určitě plánu..

Zadní tlumiče mají špatnou pověst a má to svůj důvod, v zatáčkách má tendenci pořád odskakovat, řešením je guláš se šesti a pytel cementu na zadní sits (popřípadě přítulka, potom se motka chová celkem kultivovaně), pro zámožnější majitele dokoupení lepších tlumičů (prej sedí ze sportstra...připisuju na seznam).

SlimM
SlimM napsal 29.04.20 v 07:52 10b.

Držím palce ať se všechno povede
Super stroj.
Pěkně napsaný

jassiak
jassiak napsal 03.02.20 v 14:51 10b.

-Jandys-
-Jandys- napsal 03.02.20 v 01:03 10b.

je to krasavec a máš na něm i vkusné úpravy, časem si jej před motoduchodem taky pořídím

HerrMucha
HerrMucha napsal 02.02.20 v 20:54

Díky za slova chvály snad se letošní úprava povede a introš neztratí na kráse

gege1
gege1 napsal 02.02.20 v 19:53 10b.

Paráda . Stroj celkovo a fishtaily