Honda XL 125V Varadero (2006)

Vlastník martinnebe
Vloženo 18.1.2020
Aktualizováno 7.5.2022

Na 125ku, velká, těžká motorka co má úžasné kouzlo.

Honda CBF 125: Byla na mě moc malá a chtěl jsem něco cestovnějšího, tak u mě vyhrálo varadero.

První dojmy - Moje první dojmy z motorky byl strach. Když jsem na ní poprvé sednul, tak to byl zároveň i moje první jízda po dokončení autoškoly. Bál jsem se provozu, bál jsem se jak se ta motorka bude chovat když je docela velká a těžká na svůj obsah. Ale to se všechno hned vytratilo. Po prvním kilometru jsem se už sžil s motorkou, přestal jsem se bát té motorky i provozu a začal jsem si být jistý. Už ji vlastním třetí rok a pořád nemám to srdce ji poslat dál.

Doplňky na motorce - Padací rám, 52l zadní kufr, přídavná světla, brašny na padáky, custom řidítka, vyhřívané rukojeti, kryt motoru.

Hlavně jsem chtěl cestovní motorku, což je u 125 dost extrémní požadavek ale tahle motorka mi dokázala opak. Sice klidné pomalé cestování ale vyjede snad vše což mě překvapuje u takového malého výkonu.Motorku již vlastním několik let tak bych vypsal plusy / mínusy.

Výdrž, životnost a kvalita motorky od Hondy.
Plynulý chod a řazení.
Dobré jízdní vlastnosti.
Možnost spousty doplňků.

Mínus
Dražší servis u Hondy.
Kvůli poměru váha/výkon předjíždění není moc silná stránka.
Vyšší těžiště (když si na to člověk zvykne a dokáže to využít do zatáček je z toho plus).

Motorka je nejraději mimo město kde se tolik neřadí a není potřeba o něco hbitější pohyb.

Lehký terén ji nedělá žádný problém.

S motorkou se dá nádherně cestovat [ klidný cestování ;) ]

Kuba6
Kuba6 napsal 20.01.20 v 12:10 10b.