KTM 950 SuperEnduro (2007)

Vlastník moudrák
Vloženo 16.1.2020
Aktualizováno 13.11.2023

Všestranná motorka pro offroad i silnici

První dojmy - Velké děti potřebují velké hračky. Po SE Rku jsem pokukoval posledních 8 let takže jsem byl náležitě natěšený. Dostal jsem přesně to co jsem čekal... dechberoucí výkon, který je k dispozici kdykoliv. Po letech strávených LC4 se nikam jinam než na SE R přestoupit nedá. Při první jízdě jsem se přistihl že se směju. SuperEnduro 950 R je přesně to co jsem hledal !!!

Motorku bych doporučil pro - Hlavně pro někoho kdo má rozum, a zkušenosti - fakt to jede... a pak 190cm/100kg a víc.

Doplňky na motorce - Neklouzavý potah sedla Selle dalla valle - vynikající, 2x Akrap, alu kryty výfukových kolen - tolik netopí, ruční spínač na ventilátor chladiče - také dobrá věc

Všestranná motorka... bahno, lesy, kořeny, šotolina, asfalt všechno zvládá na jedničku. Motor má výkonu na rozdávání, podvozek standardně u KTM vynikající, brzdy pro terén naprosto dostačující na silnici je třeba trochu s rozmyslem a začít dříve, absence jednoho kotouče vpředu je znát a je třeba zastavit 3 metráky. Spolujezdec nemá na podobném stroji co dělat takže druhé stupačky okamžitě sundat a do police s nima.

Velkou alchymií byly pneu chystám se na 50/50 silnice/offroad takže něco hrubšího ale ne drapák, přezuto K60 Scout po 1000 km se ukázalo že to byla špatná volba na silnici se chovaly dost nečitelně a v terénu okamžitě zalepené. Další přezutí musí být na hrubší vzorek - takže Continental TKC80 nebo Michelin Anakee Wild. Nakonec jsem skočil do Michelinu je to jediný univerzál s radiální konstrukcí tak mě zajímalo jak se na tom bude jezdit. Výsledek o moc lepší...silnice čitelnější, snese i větší náklon, trochu méně komfortní, a terén - drapák to není, ale záběr OK.. je to velká kostka, dobře se čistí díky velkým mezerám. Výdrž ucházející, po cca 4000 km letos spíš po silnici jsem lehce pod půlkou hloubky dezénu. Řekl bych, že dají cca 7000 km.

04/2020 - 7000 km dají s odřenýma ušima ale jezdí se na nich fajn celou dobu.

Před sezonou 2020 jsem dopřál SE R ozdravnou kůru v originálním servisu KTM, seřízení vůle ventilů, repase vodní pumpy, seřízení karburátorů... Nevim co tam s motorkou udělali ale jede to ještě pekelnějš než to jelo celou loňskou sezonu .

StepanP
StepanP napsal 29.10.22 v 11:34 10b.

skvělá motorka.

Mig_35
Mig_35 napsal 18.08.22 v 09:34

SuperEnduro 950 R je přesně to co jsem hledal - nikdy jí neprodám!!!

Radus88
Radus88 napsal 06.05.21 v 09:52 10b.

Krásná motorka škoda že jich je tak malo.

Sete
Sete napsal 22.01.20 v 07:20 10b.

Pěkná, moc pěkná

P.S. u Votic jsou další 2 SERka