Yamaha MT-09 (2019)

Vlastník Líbr
Vloženo 29.12.2019
Aktualizováno 29.12.2019

Silná, krásná, skvěle ovladatelná motorka. Mám ujeto zatím jen pár set kilometrů takže mne nenapadají žádná negativa. Snad jen tvrdší sedlo, ale to se dá pro ty, kteří vyrážejí někam dál vyměnit za pohodlnější.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Motoshop Kabourek v Písku mohu jen a jen doporučit. Bezvadná domluva i celkové jednání. Po ne úplně ideálních zkušenostech s Yamahou v ČB opravdu milé překvapení.

První dojmy - Jako bývalý majitel MT-07 jsem tak nějak věděl do čeho jdu. U 09 bylo to první co mě uhranulo rozhodně světla a pěkně široká nádrž. Jinak samozřejmě motorka jako celek. První dojmy z jízdy byly zima a mokro :) Motorku jsem kupoval na podzim a den předání vyšel mezi ještě docela pěkným počasím dost naprd.

Doplňky na motorce - Komplet výfuk Akrapovic a malý štítek

Jak jsem psal výše začínal jsem na MT-07. Perfektní do začátku, ale po nějaké době jsem samozřejmě chtěl zkusit něco jiného. Takže jsem přešel přes záleha ( po čase mě brali záda ), cestovní enduro ( se kterým jsem byl vzhledem k rodinným povinnostem nejdál na Lipně ) a čopra ( super, ale chyběla mi tam zábavnost ).
U každé to probíhalo stejně. Jezdil jsem míň a míň. Tamta měla to, co zas neměla jiná.
No nebudu to zbytečně protahovat. Po letech jsem zabrousil opět na naháče. Yamaha byla jedinou volbou. Projel jsem internet, fotky, videa, inzeráty. Samozřejmě nechyběl pohovor s manželkou, pár telefonátů a už jsme pro ní jeli.

Co se týká jízdních vlastností tak nejsem ani mechanik ani testovací jezdec, takže to brzdí i jede fest. Ve dvou se dá taky bez problémů, ale zatím vyzkoušeno jenom na kratší trasy do 100 km.

context
context napsal 01.01.20 v 21:33 10b.

Pěkná tak ať dlouho slouží a dělá jen radost a kolama dolů