Yamaha YBR 125 (2010)

Vlastník Mario_Lopez
Vloženo 1.11.2019
Aktualizováno 1.11.2019

Malá, ľahučká, úsporná a spoľahlivá motorka pre úplných začiatočníkov.

První dojmy - Pri kúpe motorky bolo hnusné počasie, takže som ju ani neskúšal, len sme ju naštartovali a porozprávali s predajcom, hodili sme motku na príves (keďže som ešte nemal vodičské oprávnenie na motorku tejto "kubatúry") a išli sme späť domov cez vyše pol republiky. Samozrejme že som nevydržal a kým som mohol legálne sadnúť na túto motorku tak som najazdil asi 150km po družstevných asfaltkách a ľahkých poľných cestách.

Doplňky na motorce - Od kúpy bol na motorke namontovaný padák, perfektný na vyloženie nôh pri dlhšej jazde.

Na YBR-ke som odjazdil jednu sezónu, na rozjazdenie a naučenie sa je to skvelá motorečka, malá, ľahučká, úsporná a spoľahlivá. Spotreba okolo 2 - 2,5l aj pri "dravom" štýle jazdy (ak sa to tak dá nazvať), cestovná rýchlosť 80km/h, maximálna bola tuším 110km/h, aj to pri mojej hmotnosti (65kg) a veľmi dlhej rovinke, samozrejmosťou je bezvetrie. Využíval som ju hlavne na dochádzanie do zamestnania a tiež na vyvážanie sa po okolí, dal som s ňou aj pár tripov s kamarátom na skútri 125ccm. Momentálne je na inzeráte na predaj (snáď to nieje proti pravidlám webu) a keď sa nepredá za moju cenu, ostane bratovi, ktorý sa na nej bude učiť jazdiť tak, ako ja. Inak, motorka mala pri kúpe najazdených cca 3500km, momentálne má niečo vyše 6100 a stále sa na nej občas preveziem.