Suzuki AN 200 Burgman (2008)

Vlastník ixoixo
Vloženo 17.9.2019
Aktualizováno 7.3.2020

Skúter na denné dochádzanie do práce, i na stovky kilometrov denne

Motorka koupena od ajpservice (Polná)

Suzuki AN 400 Burgman: Ako prvý skúter mi prišiel príliš veľký

První dojmy - Pohodlný, silný, s veľkým batožinovým priestorom

Motorku bych doporučil pro - Do mesta, i mimo mesta (do niekoľko stovák km denne je to v pohode).

Doplňky na motorce - Turistické plexi, 45 litrový zadný kufor, vyhrievanie Oxforrd, led osvetlenie kufra a (čínske) vyhrievanie sedadla. Vyhrievanie sedadla však vydržalo len rok (začalo skratovať na silnejšom stupni).

Jazdím na ňom denne už cca 10 rokov (ak nemrzne).

Najazdených: vyše 65000 km
Olej nežerie, nič netečie ani po 10 rokoch.

Najslabším komponentom vyzerá byť prístrojovka: po pár rokoch sa pokazil ukazovateľ teploty motora. Po ďalších pár rokoch sa pokazil tachometer. Po ďalšom roku začína blbnúť palivomer (ale akoby som to zatiaľ vyriešil tankovaním benzínu s aditívami - možno len usadeniny na potenciometri v nádrži).

Motoricky nemá chybu - ťahá ako blázon, štartuje na prvý brnk. Je naň spoľah, dva dni dozadu som naň sadol a spravil za deň 590 km.

Vždy som ale pokukoval po Burgmanovi 400, ale s tým, že si ho kúpim, až keď moju 200-ku ojazdím tak, že nebude na ňu spoľah. Koncom roka 2019 som však zistil, že Burgmany 400 od r. 2016 sú redizajnované, zmenšené, odľahčené a osekané aj vo výbave, proste tie sa mi nepáčia. Logicky som teda usúdil, že ak chcem Burgoša 400, tak chcem verziu do r. 2016 a teda ju kúpim, nech radšej starne so mnou, než s niekým iným.

A preto, aj keď sa mi to ťažko píše, je moja 200-ka na predaj.

Tondast
Tondast napsal 13.02.20 v 12:38 10b.

Tak to je aspoň věrnost

sego13
sego13 napsal 22.09.19 v 09:37 10b.

10 rokov? Waw