Suzuki AN 200 Burgman (2015)

Vlastník Marty93
Vloženo 31.7.2021
Aktualizováno 22.6.2022

Skůtr pořízen na dojíždění do práce a na menší výlety.

První dojmy - První dojmy. První zkušební jízda se skůtrem byla vachrlatá a nejistá. Dříve sem na podobném stroji nejel a musím říct že po přesednutí z klasické motorky je to neskutečný nezvyk. Po zkušenosti z litrového dvouválce, kdy člověk musí s plynem opatrně po milimetrech zde musí člověk dát instantně půl plynu aby se vůbec pohl :) Navíc oproti motorce působí skůtr dosti vratce. Chce se to na něm vyjezdit.

Doplňky na motorce - Homemade zvýšení sedla.

Jak jsem psal skůtr jsem si pořídil na dojíždění do práce cca 11 km. Řekněme že na toto je to dostačující stroj s obrovským plus, čímž je zavazadlový prostor. Dám do něj pláštěnku helmu bundu.. dokonce i dvě integrální helmy se tam nacpou..
Bohužel při mé výšce 193cm mi přijde sedlo dost nízko což se projevuje dosti nekomfortním posezem. Na přilbu mi přes relativně vyšší plexi fouká a vlastně i na kolena. Obojí mě tak trochu překvapilo. Na spodní část noh i při dešti neprší ale stejně je nutný nepromok. Malá kola na našich silnicích opět působí při delších jízdách dobré nepohodlí a ruší ladnost jízdy.
V minulosti jsem byl zvyklí na brembo brzdy a to asi hodně umocnilo moje překvapení jak málo můžou brzdy brzdit :) Jo ještě k výkonu. To je věc která mě příjemně překvapila. Člověk není vůbec brzda provozu. Do 12% stoupání dokáže i zrychlovat cca do 80 kmh. Po rovině jde do 80 poměrně rychle, do 100 už to jde pomaleji. Maximálku sem nezkoušel ale jel jsem maximálně asi 115 kmh.
Jako plus hodnotím podařený design.
Takže podtrženo sečteno je to fajn přibližovadlo (pro mě do 30-70 km) s velkým odkládacím prostorem a spotřebou 2,7l. Pro měnšího jezdce asi komfortnější ale nejde zde čekat žádný zážitek ani emoce z jízdy. Kdo plánuje delší cestování teoreticky bych volil většího buráka, který by to měl zvládat lépe ve všech ohledech.
Motorka je motorka :)

Edit: 17.3.2022
Všeho všudy skůtr moc nepoužívám, protože do práce jezdím s bratrem autem a na výlety mě to moc netáhne. Vypozoroval jsem, že kdyby sedlo bylo vyšší tak o 7cm a mohl jsem sedět více vzadu (tam kde se selo již zvyšuje - sklouzávám dolů), tak by to byl komfortní posez. Moc se mi ale nechce dávat přešívat originální sedlo.
Postřeh ze zimy, že jsem neměl problém jet ve třech stupních ráno z práce. Teda jen co sem oškrábal led ze sedla :) Na nohy mi zima nebyla i když jsem měl něco jako tenisky. Jediný limit byli ruce, které mrzly. Na motorkách jsem měl vypozorované že pod 10 °C už je to utrpení, tzn. skůtr pěkně! :)
Byl jsem i po nákupech kaufland, obi a musím uznat že skůtr je na tohle vážně super. Nepřemýšlíte nad řazením, soustředíte se na provoz, prokličkujete provozem a u nákupáku hodíte helmu s rukavicema pod sedlo a pohodička no stres.
Další postřeh se týká vibrací a maximální rychlosti.
Vypozoroval jsem že čím vyšší otáčky tím menší vibrace. Když jedu 55kmh v obci, otáčky jsou na 5 tisících. To bych řekl že je zlomové pásmo otáček od kterého vibrace výš ustávají. Nejvíce vibruje skůtr při stání. Méně pak při plouživé jízdě městem okolo 45 kmh. Ustoupí skoro až úplně v momentě kdy člověk kroutí trochu více plynem a dostane se nad zmíněných 5.tis otáček. Nad rychlost 90 kmh už ustávají tak nějak automaticky, protože otáčky tak nějak přirozeně jsou už vyšší. Čímž se dostávám k maximální rychlosti, kterou jsem si dnes vyzkoušel na dálnici. Je to 130 km/h. Řekl bych že 110 kmh se dá vymáčknout vždy (pochopitelně ne do prudkého kopce). Jak rychle už záleží na povětrnostních podmínkách a případném stoupání či klesání. 120 za běžných podmínek s tím že se to vyšplhá i na 130tku, když budete mít vůli. Každopádně cením že na přesunové rychlosti nad 100 kmh už takřka nejsou vibrace. To se může při dlouhém např. dálničním přesunu hodit.

_Kibo
_Kibo napsal 10.06.22 v 18:42 10b.

Pěkná recenze i stroj.

radys.n900
radys.n900 napsal 11.08.21 v 21:33 8b.

No dobrý Marťo, tak ať dobře slouží.