Honda XL 700V Transalp (2010)

Vlastník aldahonda
Vloženo 16.9.2019
Aktualizováno 26.1.2024

Pohodové a nenáročné cestovní enduro do pohody i nepohody.

První dojmy - Tahle motorka je absolutně friendly stroj, nezáludná a dobře čitelná, nemá extra výkon, ale pro někoho kdo (ne)pospíchá tak jako já, je to ideální stroj který snese i abnormální zátěž.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je spíš pro vyklidněné jezdce, kterí chtějí vyrazit mimo silnici jen občas, a do lehčího terénu.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi MRA- uchycené na kapotáž přes rampu mojí konstrukce s možností nastavení sklonu.
Široké stupačky SW Motech
Blastery SW Motech
Zrcátka SW Motech
Zvýšení podvozku které jsem okouknul na foru a vyrobil z nerezové oceli
Padací rámy a držáky kufrů SW Motech
Automatické mazání Scottoiler

Tento stroj jsem plánoval koupit už od začátku, protože se mi líbil vzhledově a i co se týče univerzálnosti. Není to žádná výkonná bestie, ani nemá nejmodernější podvozek, ale i přesto mi jízda přináší radost. Je to typ s ABS a musím říct, že už bych bez něj motorku nechtěl. Funguje bezvadně a nechává dost času pro jezdce než zasáhne, ale na mokru udělá bezvadnou práci. Jinak brzdy jsou na motorce zcela dostačující- vyzkoušeno v Alpách se spolujezdcem a plnou polní. I když jsem měl naloženo přes 450kg tak brzdy nevadly- spíš do kopce by opravdu pár koníků snesl.
Pokud jde o údržbu, tak co se motoru týká, jen výměny oleje který neubývá, preventivně po koupi nové svíčky a kabely , pak už jen dopínání řetězu a mytí- s tím to teda moc nepřeháním.
Motorka jako taková má nejradši silničky II. tříd- víc nebo míň rozbité, na tom nezáleží, přejede komfortně všechno. Ale snese i šotoliny a lehčí terén v přiměřené rychlosti.
Zkrátka pro mě ideální stroj, který mi dělá radost.

kralda75
kralda75 napsal 08.06.20 v 15:51 10b.

No teda. Dobrá práce. Připravena na dlouhé cesty.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.09.19 v 09:50 10b.