Cleveland CycleWerks Heist (2014)

Vlastník MOTORoba
Vloženo 13.9.2019
Aktualizováno 30.10.2022

Motorka která je jedním slovem krásná a čistá ve své jednoduchosti..

První dojmy - Když jsem procházel výstaviště v Holešovicích , tak v množství krásných motorek to na mne zapůsobilo jak zjevení . Maximální jednoduchost , vzduchem chlazený jednoválec , pevné uchycení zadního kola do rámu , minimum plastových dílů , nízká hmotnost a ten správný zvuk ..

Motorku bych doporučil pro - pro toho kdo se chce kochat okresní silnicí

Po prvním shledání na výstavě tuším 2013 trvalo ještě několik let , než jsem si ji i pořídil . Motorka je velmi příjemná co se týče vzdálenosti sedla ,řídítek a pedálu . Přesně stavěno na středně menší postavu . Pro dlouhány to nebude . Při vlastní jízdě v kochacím režimu přesně drží a nekroutí se . Podobný zážitek z jiné motorky neznám . Díky tvrdému podvozku není vhodná na delší jízdu po horších silnicích . To je pak již kostitřasem . Zvuk i ze standardního výfuku je velmi příjemný a opravdu se k motorce i stylu hodí . Motor 250 cm má slušný zátah v nízkých otáčkách a pro kochání v rychlostech do 80 Km/h ideální - táhne kopec ne-kopec . Motorka skutečně umí rozjet i na 120 Km/h , ale kdo chce takto jezdit tak ať si koupí něco jiného ..protože pak se jízda stane utrpením díky tvrdosti podvozku , fučení větru a již nehezkého zvuku i vibrací .. Ale v rychlostech na které je stavěna - je jízda velmi příjemná a úplně jiná než na odpružených motorkách . Spotřebu jsem podrobil testu a pohybuje se kolem 3,5 L/ 100 Km . Při velmi defenzivní jízdě bez vytáčení jsem se dostal i dokonce o litr méně .. Tedy na dvěstěpadesátku s karburátorem velmi slušné ..
Mám najeto zatím necelých dva tisíce kilometrů , takže nelze příliš hodnotit kvalitu . Pouze drobnou závadu jsem měl . Šroubek držící kovový zadní blatník se vytřásl a blatník se tak odřel o pneumatiku a musel jsem nechat přelakovat . Do závitu pro šroubek jsem dal lepidlo , takže předpokládám že se již nebude opakovat . Ale celkově se motorka jeví jako sestavená z kvalitních dílů, včetně pěkných svárů . Pro vylepšení vzhledu uvažuji o výměně blinkrů za stylovější, výrobě pravého koženého sedadla a doplnění nášlapné páky startování. Motocykl vyrábí americká firma Cleveland CycleWerks z čínských dílů , což je bohužel cejch který ji v našich podmínkách předem deklasuje v očích většiny zákazníků a znemožňuje tak seriózní dlouhodobý dovoz a zastoupení značky . Je to škoda, protože této motorce nelze vytknout nic zásadního. Není to motorka rychlá , ani příliš pohodlná - ale pro účel a styl ke kterému se hlásí je svou jednoduchostí dokonalá . Mám různé japonské motorky, ale tato vedle nich není žádná popelka . Kamkoliv přijedu , tak budí zájem svojí neokoukaností a skutečně povedeným designem .

Oťas061
Oťas061 napsal 29.05.22 v 18:44 10b.

Je to tak, taky jí mám

Targus
Targus napsal 07.10.19 v 00:00 10b.

Ty bodíky nejsou za motku, nýbrž za pozbytí pudu sebezáchovy. Nijak jinak neumím popsat hnutí mysli dvounožce, který si dobrovolně pořídí neodpruženou motku do Čechistánu.

Jinak samozřejmě souhlasím, že je to strojek líbivý. Máš-li dostatek neděrovaných a nezvlněných silnic, proč ne...

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 16.09.19 v 19:29

Zajímavý stroj, ta jednoduchost má něco do sebe. Ať dělá radost.

stařík62
stařík62 napsal 16.09.19 v 12:22 9b.

Moc se mi Tha Heist líbí. Kdyby u nás tak nějak neskončil prodej, tak by si ji určitě zkusil (asi emise).
9 bodů za ten výrobní štítek, kde neni uvedena Amerika (alespoň, když jsem se na ni díval)
Kdyby tam ta Amerika byla, tak 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 13.09.19 v 19:29 10b.

Hezká motorka, opravdu asi škoda, že u nás jich moc není...10 bodů