Honda CRF1000L Africa Twin (2019)

Vlastník mekky32
Vloženo 8.9.2019
Aktualizováno 8.9.2019

Krásná, štíhla, vysoká ... a ten hlásek

Motorka koupena od FIRMA:Velsbike (Jinačovice) - Kluci ochotní, dohoda na všem - určitě doporučuji

Triumph Tiger 800 XC: protože jsem měl Triumph Tiger 800 XRT, chtěl jsem původně vyměnit za XCA - nakonec převládla touha po změně celkové

První dojmy - Krásná, vysoká, štíhlá a ten sexy hlásek :-) Moc jsem se na ni těšil a první dojmy vynikající. Mám ji doma 3 týdny a prvních 1000 km na servis jsem měl již za 10 dnů. Do ruky padla okamžitě, univerální stroj skvěle ovladatelný, který nikdo nepřehlédne :-)

Motorku bych doporučil pro - Já myslím pro všechyn komu se líbí tento typ motorek a ježdění - překvapí vás jak skvěle padne do ruky a jak je univerzální !!!

Doplňky na motorce - Koncernové - vyhřívaný hefty, centrální stojan, quickshifter - jinak kompletní sestava padacích rámů outback motortek, včetně krytu motoru téže značky (http://www.motorkaruvpruvodce.cz/honda-crf1000-l-africa-twin/) , Barkbusters VPS blastry, USB zasuvka, rozšíření stojánku, posuvné/zvedací plexi.

Po Afričance jsem koukal již loni, když jsem vybíral novou motorku a nakonec jsem dílem z respektu k její velikosti skončil u Tigříka (triumphu). O to víc jsem si to užil při koupi a užívám nyní.
Samozřejmě že respekt z ní mám stále a budu mít, ale je to neuvěřitelně dobře ovladatelný, univerzální stroj, navzdory své velikosti. Je neuvěřitelné jak skvěle žehlí nerovnosti - úplně si vybavuji něčí komentář jak popisoval jízdu přes retardery - i já mám hned větší rohlík když vidím jak řidiči aut brzdí téměř do zastavení a já naopak ještě přidám plyn
Pokud se ještě vrátím k výběru - nešel jsem do ATAS, jelikož při mých 180 cm mi připadne opravdu ta výška hraniční, navíc je i o něco těžší a myslím že její potenciál bych stejně ani nevyužil. Taktéž jsem nešel do DCT - kombinace manuálu s quickshiftrem mi připadne lepší (také ušetří něco na váze), ale je to asi o stylu jízdy, preferencích, zvyku, atd.

M1r3k_cz
M1r3k_cz napsal 11.09.19 v 09:55 10b.

Krásná. A přidám se s prosbou o srovnání s Tigrem

Venda2
Venda2 napsal 09.09.19 v 14:22 10b.

Ahoj, zdravím, hezká Africa, můžu se zeptat, kde jsi dělal první servis, jaká byla spokojenost se servisem. Mám stejnou Africu (jen s DCT), přemýšlím, kde udělat servis - zda Brno Řečkovice nebo Jinačovice. Díky za odpověď (ivo.bz@volny.cz)

Kachna80
Kachna80 napsal 08.09.19 v 23:53 10b.

Krásna motorka
Připíšeš, prosím, krátký srovnáni s tigrem? :)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.09.19 v 23:43 10b.

TF88
TF88 napsal 08.09.19 v 10:21 10b.

moc pěkná... Taky by mě lákalo ji vyzkoušet...