Yamaha XV 535 Virago (1997)

Vlastník widowmaker
Vloženo 2.9.2019
Aktualizováno 15.8.2022

Vloženo: 05.11.2019, Uskutečněno: 05.11.2019, Zhlédnuto: 16x

Motorka přestala dobíjet, zjistil jsem to už koncem září. Proměřením statoru jsem onen vyloučil. takže regulátor. A měl jsem pár možností, jak to vyřešit.. Buďto originál na Partsdepot za nějakých 6500, nebo bazarový s tím že člověk neví, jak na tom bude, případně Vape nebo jiný univerzál v ceně kolem 2500..

Takže jsem ho nakonec našel v Číně za nějakých 250 korun s tím, že produkt měl dobré hodnocení.. S tím, že pokud to přestane dobíjet za pár kilometrů, nebo pokud nebude fungovat, tak jsem prosral jen 250 korun

Dneska mi přišel, tak jsem se do toho hned po návratu z práce pustil.

hodinka práce a motorka opět dobíjí, jak má...

za ty peníze jsem spokojenej.. Takže problém s dobíjením je vyřešenej a já můžu vesele přes zimu pokračovat. Jen tak pro pořádek:

- Vyměnit těsnění pod hlavama (zadní plive olej), výměna gufer, zabroušení dosedacích ploch a seřízení vůlí na ventilech
Když už bude motor venku, tak rovnou pořádně očistit a přestříkat na černo
- Vyměnit spojku, má nejlepší za sebou, navíc se tam stejně chci podívat už kvůli tomu, jak mlátí, tak uvidím, jestli se ty zuby dají ještě zabrousit, nebo budu muset sehnat jinej koš :D
- Karburátory - Vyčištění, přetěsnění a seřízení (na to se těšim asi nejvíc) :D Nové příruby už mám doma..
- Výměna Brzdové kapaliny
- Nové svíčky, olej a baterka (baterka to odnesla pravděpodobně kvůli tomu regulátoru)
- Nové pneu - obě :D přední má dobrej vzorek, ale je tam asi 12 let. Zadní je sjetá, a ta má asi 10 let :D

Tak, tolik k plánovanému servisu..

- Pak bych chtěl pořešit blinkry a celkově světla.. demontovat ten nefunkční rychloměr a dát tam jinej, pravděpodobně přes GPS, nebo přes magnet a zbavit se toho lanka vpředu. pak montáž budíku na stranu vedle nádrže..
- Mám připravená řídítka, ty jen nechat opískovat a na práškovku

- A pak, když to stihnu do sezony, tak pořešit ještě jinou nádrž (mám vybranou přímo pro 535 v "peanut" tvaru, a hlavně má 13l a je o dost hezčí) - pak to rovnou přestříkat :) - když ne, tak snad na přesrok :D

Milan1963 (272) napsal 06.11.2019 v 17:43

Pěkné plány. Závidím tu možnost v zimě něco dělat, když máš kde. My, co nemáme kde, jsme na tom hůř...

1 reakce

widowmaker
widowmaker 10.11.2019 v 20:38

No naštěstí je kde, ale půjde to pomaleji, teď o víkendu jsem vyndal motor, tak všechno pujde tak rychle, jak na to budou volné peníze, ale radši vyjedu až koncem příští sezony, než to udělat napůl :)

• servis

Nová spojka, olej, filtry, olej v kardanu, seřízené ventily, vyčištěné karburátory, motorka složená, ještě objednané nové membrány a těsnění na plovákové komory a bude to pojízdný..https://img.motofotky.cz/upload/images/

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.03.2020
    Uskutečněno: 22.03.2020
  • Nové těsnění pod hlavu, přebroušení ventilových sedel,

Kvůli úniku oleje zpod zadní hlavy jsem se rozhodl, že to přes svátky udělám. Sundal jsem nejdříva zadní válec a hlavu, po složení přední. Všude nová těsnění. Zabroušené ventily, nová gufera a všechno vyčištěno a nasta

Typ: Údržba
    Vloženo: 07.01.2020
    Uskutečněno: 25.12.2019
    Tachometr: 62000km
  • první delší výjezd

14 Dní spolu, byla by škoda nevyužít pěknýho víkendu v půlce záři.. Máme spolu skoro 1000 km a dneska 260 km vyjížďka. Nepomuk, Strakonice, Vimperk a pak přes Modravu na Rudu a přes Klatovy zpět.. Docela jsem si na ní

Vloženo: 17.09.2019
    Uskutečněno: 15.09.2019