Yamaha Tracer 7 / 700 (2019)

Vlastník Tomino689
Vloženo 15.8.2019
Aktualizováno 15.8.2019

Moje první motorka. Tracer 700 GT snížený výkon na 35KW. Spotřeba 4,3 litru na 100km

Motorka koupena od FIRMA:2M Power (Ostrava - Třebovice)

Yamaha MT-07: vypadá sice lépe ale na delší cesty vhodná není nad 80km/hod se dá tak tak udržet řídítek skrz toho, že nemá plexi motorky jsou dost podobné, ale pro mé potřeby byla jasná volba po projetí tracer

První dojmy - Motorka byla předváděcí otevřená na 55 kw první věc tedy byla přiškrcení na 35 kw protože mám zatím jenom A2. Zkoušel jsem ji jako otevřenou. Rozdíl tam je ale minimální. Motorka je pohodlná, hravá a myslím si že jako první motorka úplně ideální. Mám na ní najeto už skoro 2000 km a kromě klepání pravděpodobně lanka plynu o rám (po projetí technika z Yamaha jsme se na tom shodli) není žádný problém. Klepání půjde snad lehce vyřešit, ale zatím více jezdím než řeším takové detaily.

Motorku bych doporučil pro - Určitě začátečníkům, ale myslím že i ostatní kteří se ohlíží po něčem podobném. Motorka je fakt zábavná dokáže odpustit drobné chyby, ale zároveň umí být pořádně divoká a to i přes to že je snížená na 35 kw

Doplňky na motorce - zatím pouze zásuvka na 12V. Gelové sedlo vyšší plexi a kufry byly součást jako edice GT. V plánu jsou určitě padáky a lazení některých dílů do barvy mřížku chladiče jsem koupil ale nelíbí se mi hodí se spíše na mt-07 takže se budu poohlížet po jiné

Už pár let jsem pokukoval po MT-03 která se mi fakt hodně líbí. 2 roky zpět jsem si udělal řidičák na A2, ale na moto nebyli finance tak jsem se jenom díval a jezdil jako spolujezdec na Fazeru 600. Letos jsem se už více díval, že bych něco koupil a všiml si že mt-07 se dělají i ve verzi 35kw. To bylo v době kdy známí byl vyzkoušet Tracera 900 GT a upozornil mě na Tracera 700 GT.

Rozhodl jsem se tedy obě motorky projet a otestovat. První mt-07 super motorka a hlavně krásná ty oranžovočervené ráfky jsou překrásné, ale nad 80 už chybělo plexi a jízda byla nepříjemná. Poté šel na řadu tracer 700 GT(bez kufru ty jsou na dovolené a dodnes je ještě nemám) motorka je mnohem pohodlnější ikdyž má výše sedlo což mě při 170cm občas dělá trochu potíže. Svou hravostí se ale MT drží a občas mi přišla i lepší. Vzhledem k tomu, že mám v plánu na ní více cestovat byla volba jasná. Jediný Tracer 700 byl předváděcí který měl 55 kw takže první věc než jsem na ni mohl odjet bylo snížení výkonu na 35kw a zároveň první garančka protože km už se blížili 1000.

První týden byl hodně seznamovací a tudíž i opatrný (nerad bych položil novou motorku hned ze startu). Teď už mám na tachometru 2800 km a dávám ji více zabrat. Co je super, že dokáže odpouštět menší chyby.

Nejdelší cesta zatím byla 570km z Havířova do Poličky a zpět. Cestou tam přes dědinky a krásné zatáčky. Cestou zpět prvních cca 100km vesničkami a poté po dálnici jelikož jsem ujížděl dešti a cestu jsem neměl přesně naplánovanou. Pouze směr a nebyl čas kdybych někam zajel špatně. To byla první jízda kdy jsem byl rád, že jsem dal přednost Traceru před MT. S tím bych se na dálnici utrápil s Tracerem jsem v klidu ujížděl před deštěm a jízda byla příjemná. Samozřejmě zatáčky by byli lepší, ale ne když bych zmokl. Ráno bylo všude krásně a pařilo slunko a žádný déšť nikdo nehlásil.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 25.12.19 v 11:22 10b.

Tom3101
Tom3101 napsal 22.08.19 v 19:54 10b.

Super ať ti slouží co nejlépe :-

hergod
hergod napsal 19.08.19 v 12:48 8b.

Hunyady
Hunyady napsal 16.08.19 v 11:31 10b.

Moc hezká, ať Ti dělá radost