Moto Guzzi Sport 1200 8V (2011)

Vlastník Kostelník
Vloženo 9.8.2019
Aktualizováno 12.8.2019

Letící bouřkovej mrak! Řve, sprostě nadává a vláčí tě po silnici. Návykovější než herák. Šílená a nádherná!

Motorka koupena od FIRMA:Reviti - Guzziny (Břevnov (Praha 6 - Spokojenost po všech stránkách. Mohu jen doporučit.

Moto Guzzi Breva 1200: Brevka je taková hodná dojnice, ale já jsem chtěl splašenýho bejka!

První dojmy - Jak jsem na ni sednul a jel ji poprvé protáhnout, tak jsem byl za 5 minut mokrej jak s první holkou. Takže jsem jen tahal za heft a modlil se, ať neudělám nějakou pitomost. Prostě mne ta motorka sežrala na jeden hlt. Jsem oběť! Pomóóóc! Teda né, nechci žádnou pomoc. Rád se nechám sežrat, kdykoli k ní přijdu.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo to chtějí pořádně po Guzzím a vědí proč!

Doplňky na motorce - Žádné. Tak jak ji udělali je nejlepší!

Ke Sportce mne dovedla čirá náhoda. Jen tak jsem se díval, co je v nabídce, aniž bych chtěl něco kupovat. Spíš jsem si říkal, že bych chtěl něco vyzkoušet jen tak. Na webu Reviti jsem narazil na pěknou Brevu a na pěknou černou Sportku 4V a jel jsem se na ně podívat. Že bych třeba, jako někdy pro budoucnost, móóóžnáááá, o něčem mohl uvažovat. Sportka 4V byla zrovna prodaná a nakládaná k odvozu šťastnému majiteli. Tak jsem okolo ní brousil, až se mi začala fakt líbit. Tak jsem se zeptal, jestli by časem šlo nějakou sehnat. No a po nějaké delší debatě mi pan majitel ve skladu sundal plachtu z jakési motorky... no a byla tam ta osmiventilka, která je teď moje.
No, zkrátím to, po dvou dnech úvah jsem byl ztracen a začal jsem shánět peníze. Prodal jsem svoje zlatý zuby, jednu ledvinu a památeční jídelní servis po babičce... ne, kecám. Naštěstí jsem něco měl a s těžkým srdcem jsem se rozhodl, že prodám svoje Griso, který jsem nikdy, ale nikdy..., no a už to bylo. Tedy v červnu 2018 jsem ji koupil.

Od koupě mám najeto nějakých 11000 km. Přece jen ji pořád střídám s XJR, což je lepší na ježdění do práce, neb má top case. No a Sportka je zas na hrnutí emocí na vyjížďkách, když můžeš ždímat heft a vymetat zatáčky. Když nastartuju a Sportka zařve a otřepe se jak probuzenej tur, tak jsem ztracenej. Už jenom jet, jet, jet! Vodí se perfektně a táhne opravdu jak bejk. Podvozek krásně tuhý, skvělý na jistou a dynamickou jízdu. Oproti XJR opravdu hodně znatelný rozdíl. Přední brzdy výborné, zadní brzda jen na ozdobu. Po čase zmrtvěla úplně, teď po servise už brzdí dobře. Co se týká úložného prostoru, tak ten je pod sedlem opravdu dostačující. Na Grisu nebyl úložný prostor žádný, takže teď jsem opravdu spokojen. Nářadí, lékárna, zámek do brzdy, gumicuky, všechno se vejde a pořád místa zbývá. Jinak jezdím zásadně sám, takže spolujezdce neřeším a sedačku mám přiklapnutou krytem. Co se týká spotřeby, pohybuju se okolo 6,5 l/100 km a to jí dávám docela za uši. Sportka je celkově velmi pohodlná a na cestování zcela vhodná. Já na ní nemám kufry, takže podnikám jednodenní rajzy, ale i po 8-9 hodinách v sedle jsem pořád OK. Celkově užasnej a nádhernej stroj.

Ale abych jen nechválil, nějaké mušky přece jen jsou. Typicky Guzzí a italské. Italka je vášnivá, tak přece musí bejt pořád vlhká! Tak si to ti kluci v Mandellu asi představujou. Takže těsnění motoru žádná hitparáda není, ale dá se s tím pracovat. Prostě to komplet přetěsnit. Na zadní brzdu už jsem brblal, ta už je taky OK. Co je vyloženě na ozdobu, je ukazatel paliva. Rafika se pohybuje skokově v náhodných polohách od "plná" do "prázdná". Třeba ukazuje půlku, pak za 3 minuty čtvrtku a za 10 km padne a žíznivý voko najednou červeně září jak upírovi. Pokus o seřízení zatím selhal. Stejně to sleduju podle najetých km. No, ale když ona to ta holka umí tak, jak žádná jiná, tak já jí nějaké ty mušky odpustím. Nikdo nejsme dokonalej, ani stroje, ani lidi...

Tak jsem udělal pár fotek a „testovací jízdu“, abych si uvědomil, co mne vlastně na té Sportce tak bere. Po obědě jsem na ni hopnul a drandil celé odpoledne. Trasa Lipence, Beroun (přirychleno po dálnici), Křivoklát, Rakovník, Kralovice, Manětín, obec Polínka (proto jsou na jedné fotce taky ty polínka) Klášter Teplá, Mariánky (osvěžení u Lesního pramene), Planá, Bor, Kladruby, Stod, Přeštice, Nepomuk, Rožmitál pod Třemšínem, Příbram, Sedlčany, Neveklov, Slapy a domů (vše namotáno po okreskách. Celkem přes 450 km za ideálního počasí.

Takže, o čem to celé je? Sportka je pojízdná kovárna. Motor řve, kardan rachotí, a když kopeš kvalty je to jako rány kladivem. Ale celej ten cirkus je velmi v pořádku. Je to přece Guzzi! Je jak tajemnej hrad v Karpatech. „Jó čortův hrád! Tam strašá! Jojojoj tam strašá!“ Když bereš do 5 k tak je to takový „rachocání a vejskání a vobčas nějaký ty světýlka“ ale paxe to nasere a z čortova hrádu vyletí „vohnivej šíp velkej jak zvonice salašárskýho kostela“. A ta hromada železa s člověkem uhání, že se má co držet a snažit se to ukočírovat hlavou. Při dynamičtějším stylu jízdy má hodně hulvátský zvukový projev. Když z plnýho kotle při dojíždění zavřeš plyn, tak je to jak novoroční ohňostroj. Když podřadíš při předjíždění a podrtíš heft, je jak těžkej kulomet, strašná sprcha ran s prudce rostoucí kadencí. Ostatní účastníci silničního provozu se domnívají, že začala válka a mají tendenci hledat i se svými vozidly úkyt ve škarpě. To mne občas mrzí, neboť nechci nikoho lekati. Motorce to vyčítám, ale ta svině se chová furt stejně neurvale. Sportka je prostě velkej fet na dvou kolech. No, a když se na ní člověk dostane do pořádnýho laufu, tak se zklidňuje jen obtížně. Ale je to potřeba, aby si rychle nevyjezdil pomníček za třetí zatáčkou… Takže hlavně nejezdit rychlejc, než lítá anděl strážnej. Ať nám to všem dlouho a ve zdraví jezdí :)

Bery_Wayfuck
Bery_Wayfuck napsal 17.09.21 v 20:23 10b.

Mam V11 a blizi se cas 1200 Sport.

Gemil
Gemil napsal 27.05.20 v 18:37 10b.

u

oldyno
oldyno napsal 11.10.19 v 05:11 10b.

Parádní popis parádního stroje ve fantastickém zbarvení.

zmulin
zmulin napsal 24.09.19 v 06:53 10b.

Moc pěkná

TRA
TRA napsal 16.08.19 v 10:17 10b.

Super stroj a popis