Aprilia SR 50 Ditech (2001)

Vlastník Ejhle
Vloženo 20.5.2019
Aktualizováno 20.5.2019

Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora. Je to potvora.

Motorka koupena od Soukromá osoba. - Skútr byl z druhé ruky, chtěl jsem to tenkrát vyzkoušet a tenhle mě padl do oka.

První dojmy - 1. skutr po motorce, byla to divná první jízda. Mimo město to není, ale ve městě je to drak.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladocha na získání praxe v provozu a zkušeností v rozebírání, nebo pro "magora" co se nedá zastrašit, když to nejede a neví proč.

Doplňky na motorce - Čelní štítek.

Nemám tušení jestli jsem tehdy koupil dobře (recenze jsem nečetl).

Jezdil jsem a popisované problémy nikde, jen jsem nechápal jak to ostatním může jezdit 90km/h, já jsem dal max. 70km/h (asi jsen na ni moc těžkej).

Skutr jezdil bez problému 2 roky a loni v Listopadu 2018 konec.

Mohl jsem to vyhodit, ale nedal jsem se a chybu našel.
Prostě jsem se zařekl, že to pojede a 20.5.2019 opět naskočil.

Po rozborce jsem zjistil, že vstřik benzinu, nefunguje, nedávkuje palivo.

Vstřik po připojení na baterku fungoval, dioda po připojení na dráty blikala, ale po opětovném připojeni nefungoval vstřik. Prošel jsem dráty a ok.

Trvalo mě snad měsíc než jsem našel použitou ECU z německa.
Použitý vstřik mě neposunul nikam.
Po delším hledání jsem byl v koncích. Po nějaké době jsem se konečně dokopal ke složení motoru a montáži staré ECU, motor naskočil, mohl jsem se posr..., ale pak to znova stichlo (zbytek paliva pod vstřikem stačil na nastartování), přinesl jsem si 5 kg palici.

Osadil jsem koupenou ECU a skutr běží. To bylo radosti.

Z nějakého důvodu odešla ECU, při kontrole se vše zdálo OK, chyby pomocí diody, nic (20 chyba teplotního čidla, prej to dělají všechny SR-50).

Po připojení Ditech interface v chybách 18,19, 20. Prostě dioda další chyby neukázala (byl jsem z toho trochu vykulený, ale bylo to tak).
Chyby indikovaly vadnou ECU, ale i další věci.

Doskládám tu potvoru a uvidím co dál.
Našel jsem pána z Budapešti, který, je snad schopen ECU opravit, zkusím a uvidím.