renocar_unor

Aprilia SR 50 Ditech (2003)

Vlastník Malina71
Vloženo 22.7.2008
Aktualizováno 22.7.2008

Ditech je super popjíždědlo s výborným motorem, komfortem pro jezdce, nízkou spotřebou a výbornými jízdními vlastnostmi a designem

Ditecha jsme koupili loni v zimě jako havárku ze Švýcarska, měl najeto necelé 3tis km a ještě byl zavřen na maximálku 45km/h. Byl nabourán na levou stranu kapotáže a měl lehce hnutou tyč řízení, kterou se nepovedlo srovnat ani na lisu pod 50 tunama (kvalitní výrobek, resp. hnutá v blbém místě blízko sváru), takže jsme udělali novou, to byla jediná práce s kovem + vlastně ještě částečné srovnání chladiče. Jelikož jsme ho koupili již částečně rozebraného (kdy u předchozího majitele čekal rozebraný a řádně zaprášený tři roky v dílně pod ponkem) , byla jeho oprava docela náročná, než jsme přišli na to, kam co patří, ale výsledek se zdařil na výbornou.! Zabralo to po zimních večerech dohromady asi tři měsíce k finálnímu výsledku, ale bylo to způsobeno hlavně firmou A-spirit Praha, kde vůbec nechápu, jak se tito "borci" mohou uživit. Čekání na díly typu hefty, kryt chladiče na kapotu, sklíčka blinkru... trvalo skoro dva měsíce a navíc chtěli 100% zálohu předem na stůl. Neřekl bych slovo, kdyby neřekli, že do týdne budou díly na prodejně, že se ozvou. Po 14 dnech jsem jim zavolal, jestli už přišli a bylo mi sděleno, že ano, takže jsme se vydali do Prahy (65km) a v A-spirit nám řekli, že to byl asi omyl, že tu nic pro nás nemají, super výlet... Nakonec se milí "borci" dokonce nechávali po telefonu od kolegů zapírat, jelikož nechtěli řešit mé dotazy, jestli už náhodou mají to, co jsem si dopředu celé zaplatil... Tohle mi na značku aprilia jako takovou hodilo jeden velký černý mrak a nechci s těmito pány mít nic společného, i když proti skůtrům Aprilia nic nemám a považuji je za velice kvalitní a technicky vyspělé stroje, tak můj další skůtr bude určitě jiné značky, např. Yamaha, kde s díly nebyl žádný problém a Motolive pana Poláka mi vždy přátelsky vyšel vtříc...

JardaSlavonice
JardaSlavonice napsal 23.05.11 v 21:05

za tři roky jsem s ní najezdil přes 27000 km.8mi litrová nádrž mi stačila vždycky na menší celodenní projíždku (400 km) našumavu a zpět.koupil jsem ji novou v jihlavě kde byla pravidelně servisována a spokojenost nadevše.dodnes na ní často vzpomínám, kdepak asi jezdí.prodal jsem ji, protože s jídlem roste chut tak jsem vyrazil i na skutršnuru-sraz skutrů.odjezd z prahy braníka přes centrum a vásclávák a na slapy do kempu za doprovodu policejních motorek jak jinak.11.6. je dsalší, tuším, že už sedmý rok.už nějaký rok jezdím na maxíku, kterej byl můj sen.

WilliS
WilliS napsal 06.07.09 v 16:47

Krásný skútr, i když teda to čekání, to muselo stát nervů já kdysi zase zažil problémy s Yamahou, kdy autorizovaný servis nedokázal ani provést generálku motoru a posral na co šáhl, takže jak to sleduji je asi více takových "podivných" firem. Měj se a Aprilka ať poslouchá