Ducati 900 SL Superlight (1993)

Vlastník wil
Vloženo 6.5.2019
Aktualizováno 6.5.2019

Ducati, která je z devadesátých let, ale vypadá jako z osmdesátých.

Ducati 900 SS: Nebyla žádná k mání v rozumné vzdálenosti

První dojmy - Jestli mi padla hned do ruky? Doteď mi nepadla do ruky a asi nikdy nepadne. Patří mezi motorky, které vypadají zajímavě, ale musí na ně mít člověk nervy.

Motorku bych doporučil pro - Kdo miluje Ducati. Ostatní ji budou nenávidět.

Tenhle model od Ducati je nádherný svým surovým designem. Krásný rám, výfuky na obou stranách, žebrovaný motor, úžasná zadní kapotáž, světlo jak stará televize. Prostě jsem jí chtěl mít. Ale výběr v inzerátech už je zoufalý, přesto se mi poštěstilo v zimě na jednu narazit za celkem rozumný peníze. Sice není ve stavu nové motorky, ale jak říká jeden kamarád: Má svůj příběh!
Těšil jsem se na jaro, až jí projedu. Takže, jak se udělalo trochu hezky, šel jsem na to. Rozmazlenej z Dukatek se vstřikováním, jsem nějak zapomněl, že tohle je karburátor. Než se mi Superlight povedlo nastartovat, tak jsem málem přišel o nervy a chuť projíždět se. Ale povedlo se. Ovšem rozjezd na štěrkovém povrchu se spojkou, na kterou člověk potřebuje co nejvíce prstů, je také zážitek. Jinak jízda už celkem příjemná. Brzdy brzdí a motor taky má docela zátah. V zatáčkách se motorka chová na svůj věk taky obstojně. Fajn zážitek se zajímavou zvukovou kulisou, co umí jen stará Ducati. Takže klasická italská motorka. Pokud jede, budete spokojeni. Jen si nedokážu představit, jak si jí mohl někdo koupit v roce 95, když vedle ní stála na krámě překrásná 916 a hned vedle stylový Monster 900. Je to holt motorka pro srdcaře.

Normik
Normik napsal 09.05.19 v 21:25 10b.

Pro skalní

Taliján
Taliján napsal 09.05.19 v 21:05 10b.

Nádhera!!!

Destroyer
Destroyer napsal 09.05.19 v 20:37 10b.

pekná úchylka

alfa33ti
alfa33ti napsal 09.05.19 v 20:28 10b.

Pro někoho asi vyhozené prachy, ale já tyhle stroje taky můžu

monstrreno
monstrreno napsal 09.05.19 v 15:20 10b.

ja ji mel v sestce a supr strojovna akorat nechrastila :(