Jawa 90 Cross/Trail (1971)

Vlastník zdenekgsxr
Vloženo 6.5.2019
Aktualizováno 10.5.2019

Jawa 90 Enduro by Vraťa Prošek, můj kamarád co si postavil motorku na níž začínal se soutěžemi

První dojmy - Mrzí mne že není moje a že jsem ji nepostavil já, protože mezi spoustou motorek které vlastní a nebojí se mi je půjčit, jsem ale toužil po jediné a to právě po 90tce, kterou jsem taky kdysi vlastnil jako svou druhou motorku v pořadí (měl jsem ji jen v seriové podobě) a dodnes na ní vzpomínám.

Doplňky na motorce - Válec motokára, zadní tlumení Marzocchi, přestavený rám, lepší přední vidle, větší karburace atd. z fotek je snad něco poznat. Sám jsem ji nestavěl tak všechno ani nevím. když JSEM JI viděl tak jsem ji sem přesto musel vystavit protože Vraťa s počítačem neumí a bylo by škoda ji neukázat.

Tato konkrétní 90dyna poskytuje parádní svezení, včera jsem "obdržel pozvání na první testy" a hned jsem skočil do auta letěl ji projet. Vraťa mi ji nastartoval dal pár instrukcí a já vyrazil. Od prvního metru jsem měl hubu do rohlíku, motorka má válec ze staršího motokárového 100ccm motoru, vložku válce včetně načasování kanálů dělal Vraťa sám a dost se povedlo, spolu se zvětšením sáním (karbec DellOrto25) a sériovým šoupětem jde motorka se skoro sériovým (docela dlouhým převodem) plynem na zadní na 1. a 2. kvalt , a to je čerstvě složená , nezajetá a jen na první pokus od oka nastavená s bohatší směsí aby se zajela a nekousla. Až se to seřídí na finální směs bude to sakra divočina . Krásná a precizní práce dotažená do detailu např. airbox je laminovaný doma a nemáte šanci to poznat, stejně pomocný rám pod motorem a kryty pod sedlem , kryt řetězu, brýle vidlic, stupačky , kyvná vidlice, zadní část rámu, víko motoru pro větší spojku, a o práci uvnitř motoru ani nemluvě. Pecka a vše přesně padne do ruky a funguje jak má.

Jenco
Jenco napsal 15.09.20 v 05:21 10b.

Ako vidim Aprilia RC 80 padla za vlasť škoda za nej ale pekne vylepšila Jawu 90.

karel-k2
karel-k2 napsal 30.06.19 v 15:14

oohh yeaahh

crcal
crcal napsal 03.06.19 v 15:45 10b.

Krásná práce,jasných 10.Vratiček je borec.

chevyr
chevyr napsal 13.05.19 v 18:32 10b.

Targus
Targus napsal 13.05.19 v 15:49 10b.

Tak za tohle se snad ani nedá nedat deset...