Jawa 90 Cross/Trail (1969)

Vlastník SJ90
Vloženo 3.11.2009
Aktualizováno 23.9.2014

Jawa 90 je motorka pro radost a ne jen na dívání.

První dojmy - Oblíbený veterán jede výborně na svou dobu jen vibrací by mohlo být méně, jinak super

Jawa 90 byla moje 3 motorka v pořadí, na které jsem jezdil a konkrétně i tomto kusu. Jen nevypadal tehdy tak jako dnes.
Na Jawu 90 najdete spoustu různých názorů, od naprosto nadšených až po absolutně negativní. Já jsem ji přišel na chuť jen tím, že jsem jinou k dispozici dlouho neměl a bavilo se mi s ní hrát. Nakonec jsem se rozhodl ji renovovat a sehnal si ještě jednou Roadstera a dělal jsem na obou současně. Po dokončení jsem z nich měl dvojnásobnou radost.
Jawa 90 byla ve své době nadčasový motocykl, bohužel mu nebylo dopřáno pokračovat ve vývoji. Ve své době se hravě vyrovnal se 175 ccm. Hodně těchto motocyklů bylo vyvezeno do Německa a USA. Takže není problém na burze třeba v Brně potkat Němce kteří prodávají zánovní díly na tuto motorku.
Dříve jsem motorku využíval téměř každodenně, nyní už jen pro nedělní výlety a různé srazy.

Přidávám užitečný odkaz na velmi dobré stránky o Jawě 90, kde je možné se dočíst vše o její hystorii, počtech kusů jednotlivých typů, technické informace a další typy a rady:
www.bil.ic.cz

Tato Jawa mi už přinesla druhý výtězný pohár, tentokráte v soutěži "Ve stopě Zlínské šestidení", kdy mne dovezla až na prní místo. Sice utrpěla drobné šrámy, ale to k takové soutěži patří. Ve výsledku za sebou nehala daleko silnější a výkonější stroje a hlavně všechny soutěžní speciály.
Jsem moc rád, že mi tahle NEobyčejná motorka stále přináší radost.
Doplňuji obrázky motorky po soutěži

Odřeniny nejdou přes bláto vidět

Motorky si rozhodně neužívám sám

relikwrc
relikwrc napsal 13.05.16 v 18:52 10b.

super

Mann
Mann napsal 03.03.16 v 22:38 10b.

Když se dnes dívám na motocyklovou produkci Československa z přelomu 60/70 let minulého století,nemůžu se ubránit dojmu, že jsme pos.ali co jsme mohli Ono je to vlastně pecka i teď

istonbike
istonbike napsal 21.11.12 v 10:30 10b.

já zapomněl

istonbike
istonbike napsal 21.11.12 v 10:29

Nádherný stroječek od JAWY ten se opravdu povedl škoda že ho nedělali dále dávám 10b s přáním super výletu po okolí cestou-necestou

Melich76
Melich76 napsal 20.02.11 v 16:13