Honda ST 1300 Pan European (2006)

Vlastník sikec001
Vloženo 29.4.2019
Aktualizováno 14.7.2019

Výstižně popsat? Je to Honda a taky, je to prostě honda...velkej, silnej, kvalitní stroj.

Yamaha FJR 1300: Moc sportovní vzhled a měl ji bratr, tak jsem se nechtěl opičit :)

První dojmy - Jestli padla do ruky? Padla mi snad do všeho ? pocit, že jsem si ji oblékl a že jsme součást jednoho humanoidu. Jako, kdyby jsme se znali už dávno, jen se dlouho neviděli. Taková ta nesmělost, jak na prvním rande, kde ale víte, že 100% zasunete ?

Motorku bych doporučil pro - Mašina je vhodná pro většího chlapa (či ženu), žádný děcko, toho by to nebavilo.

Doplňky na motorce - Padáky jsou v základu, Oxford teplý gripy, kufry taky základ, rádio MP3 s telefonem

Vybral jsem si ji proto, že; chtěl jsem větší stroj s obsahem nad litr, dobrej na cestování, kterýmu sluší kufry a ledvinka. Japonec, rozumná spotřeba, trochu výbavy a váha ani moc, ani málo?
Výběr se tím zúžil asi na cca 4 mašiny. Jedna byla už moc velká, druhá moc sportovní a třetí nemá plasty. eSTéčko prostě ,,splnilo všechno,, co jsem chtěl. Myslel jsem, jak mi bude vadit jeho upištený zvuk, ale teď se mi právě líbí ?
Jediné co bych vytkl, je jméno (PanEuropean) je fakt divný a ten zadek..ten zadek??? 4 lidi v práci se mně ptali, proč jsem přešel z chopperu na skoota? Tam kde parkujem, je vidět mašina jen zezadu..
Ale všechno ostatní dá zapomenout na to nedobré. Už dostala jméno, říkám jí bison ? ta sklopená hlava, velkej hrudník a štíhlej zadek a pak ta jízda? Do 4 tisíc si píská tu svou, ale tahá jak magor a pak... Takovej ten gumovej nesmysl na pravé straně řidítek, jak se s ním trochu vulgárněji pootočí, najednou se všechno v zrcátkách začne zmenšovat. Vím, ledvinka to moc neocení, právě naopak a bez topkejsy máte pocit, že ji asi někde necháte vyválenou na asfaltu ? ale ta zuřivost 4 hrnků je šílená.
Člověk ji nesmí rovnat supersportu, ale ten je na rychlost dělaný. Bison je Mpvéčko mezi mašinama, proto ten úděs při vyšších otáčkách, co dokáže.
Mám ji měsíc a najeto 2 tisíce. S takovou budu jen měnit gumy a olej? app, ten jsem měnil a zlatej vulkan? jsem ji vůl zahřál, ať to líp teče a ejhle? Filtr asi 5 mm od výfuku. Tak jsme zas chládli. A ten přístup ke vsemu? Děs.
Ale jsem spokojenej, zatáčky žehlí nádherně. Nejraději má ale dálnice, na ty je stvořená. I když okresky jí cizí nejsou, jen nesmí být rozbité. Pak je taková nesvá, ale výměna náplně a přetěsnení vidlí ji určitě uleví.

25.5. Najeto cca 10 tisíc a dle očekávání změna skoro žádná. Jen spotřeba se mi snížila něco málo nad 5 litrů, páč už jezdím jak člověk. Dnes jsem prodal svýho Vulkána a bude chybět. Měl totiž duši a styl a to eSTéčko nemá. Nejde je srovnávat a nejraději bych je měl obě, ale nejsem Onasis.
Další poznatky; projížďka s kolegem, který má litrovou Yamahu thundera a trošku jsem ho otrávil, když jsem mu s tím svým autobusem ujížděl ;)
Bratr závidí, že do kufrů dám helmy (jen ten topkejs furt chybí), páč to jeho BMW polkne akorát tak kabelku a doklady.
Jinak, jsem zvědav na nějaký trochu delší výlet a dám určitě vědět. JO a fakt na ní neprší :))

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 03.05.19 v 23:02 10b.

Guga
Guga napsal 01.05.19 v 21:03 10b.

Moc dobrá volba

Čadil
Čadil napsal 29.04.19 v 19:21 10b.