Aprilia RSV4 RF (2016)

Vlastník antipepek
Vloženo 26.3.2019
Aktualizováno 13.4.2020

Špičková technika ve slušivém italském kabátě. Po zajetí to pojede ukrutně. Už sháním hnědý trenky...snad to zamaskuje případné chyby. Doufám,že i přes sportovní určení tohoto strojku bude spolehlivá.

První dojmy - První dojmy...hmmm.Všude na šroubových spojích žlutá fixa. No nevypadá to úplně profi, spíš jako by to pokreslil šéfův synek z nudy. Měřím 185cm a měl jsem strach,že se budu blbě skládat,ale tak nějak to jde. Trochu víc na ruce a určitě méně pohodlná pozice než na 999. Dost mě serou některé detaily na motorce z top třídy. Na motorce, kde je velmi důležité si najít správnou polohu(zase myslím na blbosti?),tak nejsou nastavitelné stupačky - zase mínus oproti 999.Páčky jsou zlatý devadesátky, takže nechápu co dělaj na tomhle stroji času z roku 2016. Brzdová je stavitelná, ale spojková páčka je retro lanko ale nestavitelná !!! Pro lepší pocit a ovladatelnost budou páčky v brzké době dehonestovány a nahrazeny. Favorit je zatím TWM. Elektronika je kapitola sama o sobě. Zatím jsem na motorce kromě digitálního ukazatele kvaltu? neměl žádnou elektronickou fičuru,tak se s tím teprve peru. Popravdě v mapách zatím moc rozdíl nevidím, kromě brzdění motorem, ale to je asi i tím, že zatím to točím jen do 8000tis. Mám takovej pocit, že do 4000tis je to takový no jak to říct...jako když hodíš deku na oheň.Je to takový udušený. Jestli to je cena za ochranu sluchu všech spoluobčanů, zásadně nesouhlasím s tímto vývojem. Zatim najeto 600km,tak na nějaké zásadní vyjádření je moc brzo. Motorka je při jízdě téměř prostá všech vybrací , což dělá +1 bod oproti 999. Jede jako po kolejích a nerovnosti žehlí příkladně.Oproti 999, která je taková nervózní a vyžaduje mnohem větší soustředění na pilotáž je řízení velmi příjemné a není tam ten pocit,že vás chce shodit při každém přidání plynu z čehož jsem měl velkou obavu. Je to jediná motorka, která má mokrou spojku,ale zní jako suchá. Quickshifter -ohhh yeee. S touto vychytávkou bude zábava,ale překonat ten blok,že se může řadit bez spojky pod plynem bude chvíli trvat. Jediné zklamání je, že není obousměrný. Dost by to ulevilo mýmu pochroumanýmu zápěstí. Spotřeba bude kolem 9L. V kombinaci jarní teploty s novou gumou mi dvakrát klouzl předek aniž bych jel nějakou pilu,ale ponaučení že když v půli března svítí slunce,tak to není jako v červenci vedlo k tomu,že jsem objednal padáky do os kol R&G a takový textil na rám a kyvku proti poškrábání a též padáky na rám od lightech. Stále přemýšlím o laděným výfuku, ale vzhledem k tomu,že svět má nakročeno do pěkné prdele,tak tam asi nechám sérii, ale jinak by tam pásnul Austin racing gp1r. Později doplním fotky a další postřehy.

Motorku bych doporučil pro - Neradím ani nemoralizuji. At si ji koupí kdo chce,ale má to 200k

Doplňky na motorce - Nic

Zatím málo najeto. Zajiždim,tak se těším až to budu moct pořádně protáhnout. Předni brzda má takovej divnej (gumovější) nástup,ale jako brzdí to... asi nejlíp co jsem měl možnost řídit. Nastaveni podvozku je tovární, začnu se v tom vrtat později. Úložný prostor-tvrdit,že to má úložný prostor, je stejný jako věřit Faltynkovi, že to Mýto vyjednal výhodně hlavně pro nás. Motorka není pro spolujezdce. Servis to je otázka.
Osobně si myslím, že to je poslední supersport,kterej sem si koupil. Hold je třeba si přiznat, že tyto překoňovavý stroje (model 2019 má 217k!!!) vyžadují absolutní koncentraci a respekt a jsou určeny pouze na okruh,ale někdy je potřeba si plnit sny.

Andrej
Andrej napsal 20.07.19 v 22:43 9b.

Dneska jsme se potkali v Bruntále je to krasavice

BranoVFR
BranoVFR napsal 22.04.19 v 00:07 10b.

Som laik, ale táto aprilka sa mi okrem japoncov a speed tripple asi jediná páči. Keby bolo keby, tak by som si ju radšej ako dukatku. Tak prajem hodne šťastných kilometrov, lebo takého jogurta po našich cestách sedlat, to je obeta. A haterov máš na každom rohu

Douss
Douss napsal 28.03.19 v 10:07 10b.

Hezká kočka.Hlavně v laku superpole. Byl jsem se na jedno RF podívat a odradila me právě ta rachtajíci spojka a i celkový stav.Takže jsem nakonec šel do modelu 013. A ta spojka je takhle už z výroby?Starši model tohle teda nedělá.

Ivos
Ivos napsal 27.03.19 v 11:59

Tak AŤ slouží tam mělo být

Jacubson
Jacubson napsal 27.03.19 v 08:57 10b.

Pěkná recenze a super moto Prave zajizdim Tuono , tak se třeba někde potkáme