Honda CX 500 (1982)

Vlastník Skruza
Vloženo 26.3.2019
Aktualizováno 26.3.2019

Jediná Honda co vím s dvouválcem do V napříč. Neokoukaný youngtimer z 80. let

Honda CB 750K: zatím jsem nenašel pěknou za rozumné peníze :-)

První dojmy - Nízká stavba a překvapivě velká hmotnost, která po rozjezdu zmizí. Zvuk rozvodu OHV připomínající šicí stroj. Podvozek je spíš komfortní a není nakloněn sportovní jízdě. Překvapivě účinné brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Pohodáře, který nikam nespěchá.

Motorku jsem vyhlížel skoro rok na německých inzercích, protože nebyla v ČR téměř k dostání.
Vybral jsem si verzi Eurosport, která mi hodně připomíná Jawu 350/640, kterou jsem kdysi měl. Motor je při pravidelné údržbě téměř nezničitelný, takže nebyl problém nájezd přes 80 000 km. Motor táhne překvapivě až ve vyšších otáčkách - 9000 otáček zvládá motor bez problémů. Výkon 50 koní je i po letech znát a plně dostačuje na pohodovou jízdu. Měkký podvozek a vyšší hmotnost předurčuje motorku pro jízdu po zpevněných silnicích. Často se tyto motorky osazovaly třemi kufry a používaly se na delší cesty. Za jízdy jsou trochu znát vibrace motoru, které se přenášejí do řídítek, takže po delší jízdě chvíli brní ruce. Je to ale nedostatek, který se dá snést a mě osobně nevadí. Líbí se mi hlavně to, že je neokoukaná a hlavně že je motor poctivé "železo" a nechá si hodně líbit.

Romulus.
Romulus. napsal 03.12.21 v 17:10 10b.

Pěkný kousek jednu dobu jsem o ní uvažoval, ale zvítězil nižší posez a obecně motorky od "konkurence"

Jirke
Jirke napsal 03.04.19 v 00:59 10b.

Musel jsem jít do garáže přesvědčit se, že jsi mi ji neodvezl
Mám úplně stejnou a vše co píšeš potvrzuju !

chevyr
chevyr napsal 02.04.19 v 14:25 10b.

rapuork
rapuork napsal 02.04.19 v 08:53 10b.

Tak koukám, že se pomalu a jistě stěhují cxka z ciziny do česka Pěkná sportka, ať dobře slouží a hodně pohodových kilometrů.

vopák
vopák napsal 27.03.19 v 17:40 10b.

celkem kultovní motorka..pecka