Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník dejvid99
Vloženo 23.2.2019
Aktualizováno 20.12.2022

Dobře ovladatelné velké cestovní enduro.

BMW R 1200 GS: cena
Triumph Tiger Explorer: první modely nějaké problémy s motory a cena

První dojmy - První pocit z přesedlání z BMW F 650 GS byl, že je mohutná. Byla veliká a zdála se těžká. Po chvilce ježdění jsem zjistil, že se chová v zatáčkách na okrskách dost podobně jako malé GS. Manipulace na místě po chvilce taky fajn. Těžiště je dost nízko.

Doplňky na motorce -

Chtěl jsem velké cestovní enduro s kardanem. Volba byla BMW, Yamaha nebo Triumph. Peněz moc nebylo, takže starší GS nebo Yamaha. Triumph byl nový model a cenově ojetá motorka začínala dost vysoko. Nakonec jsem vzal Yamahu, protože jsem sehnal motorku se skvělým značkovým servisem od prvního majitele, který na ní rozhodně nešetřil. Oproti BMW jsem se dostal na novější ročník a taky nebyla tolik okoukaná.
Motorka je dobře ovladatelná, nízké těžiště, klidný a silný motor. Táhne od spodu a má to takový "diesel" průběh. Síla je tam už od nízkých otáček. Je to podobné tomu jednobuchu od BMW co jsem měl :) Tohle je jako dva ty motory v jednom. Takže motor pro mně fajn. Nízká spotřeba, předvídatelný plynulý průběh. Umí to celkem slušně jezdit. Táhne plynule a rychle až do rychlosti 210km a to i naložená se 2 jezdci.
Brzdy jsou tady s ABS, duální ovládání, kdy brzdí předek i zadek. Brzdy mi příjdou dostatečné , v pohodě.
Podvozek se dá nastavit jak předek, tak zadek. Motorka slušně drží stopu i na rozbitých silnicích. Je vcelku komfortní.
Cestování pohodlné i ve dvou. Řidič je dobře krytý před větrem i deštěm.
Spotřeba je při pohodlném cestování podle předpisů 4,3 l. Když jezdím rychleji, tak 5,6l.
Motorka po roce bez poruchy. Servis běžný, dělám si sám.
Je to prostě taková ta poslední, univerzální motorka pro staršího vyklidněného pána, co chce pohodlně cestovat ve dvou, občas sjet mimo asfalt, a občas motorku vytáhnout na svižnou jízdu kolem komína, kdy se s tím tolik nemazlí. Prostě univerzál, když nemůžete mít v garáži 3 různé motorky.

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 22.12.22 v 11:05 10b.

Juraj22
Juraj22 napsal 21.12.22 v 07:30 10b.

Perfektní mašina a krásná barevná kombinace
Tak ať to jezdí a zhlavně kolama dolů

context
context napsal 20.12.22 v 20:08 10b.

Krásná mašina, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu, hlavně, ať ti dělá jenom radost

rafanvm
rafanvm napsal 11.03.19 v 20:17 10b.

dobrá volba Ať slouží a kolama dolů.

dejvid99
dejvid99 napsal 09.03.19 v 11:55

Přesně ti Jirko brzdy nevysvětlím, ale je to tak, že když zmáčkneš přední brzdu, tak se ti přibržďuje i zadní kolo. Když sešlápneš zadní brzdu, brzdí jen zadní kolo.