stratos_r1250gs

Vlastník Motorkari.cz
Vloženo 20.2.2019
Aktualizováno 6.3.2019

Redakční CB500X: Deflektory a řetěz

Vloženo: 10.06.2019, Uskutečněno: 10.06.2019, Stav tachometru: 1662 km, Zhlédnuto: 304x

O tom, jak jsme si Mařenku nechali vyfešákovat, jste si mohli přečíst ve velkém redakčním materiálu tady . Jenže nám tam chyběly deflektory na kryty chladiče, které prý přišly později - inu, tradiční problém nových modelů a náběhu výroby příslušenství. Jelikož jsem měl cestu kolem K2, kam chodí Mařenka na preventivní prohlídky, čapl jsem deflektory, že je doma sám nalepím. Je to hrozně vtipná práce, protože musíte naměřit odspodu 28 mm a z boku dole 13 a nahoře 14,5 mm. Celkem úlet, udávat to na desetiny milimetru, a úplně největší legrace je, že na to přes namontovaný padací rám vůbec nevidíte. Ale nakonec jsem zvítězil a docela rychle. Na stránce zmíněné v onom článku v odkazu jsem si stáhl návod k montáži. Omýt čističem = stačilo otřít hadrem. Pozici vyznačit maskovací páskou = stačila měkká tužka, na druhé straně raději slabá fixa. Potom sloupnout a nalepit. Rychlá a pohodlná práce, sice se s tím nemá teď 24 hodin jezdit, ale drží to jak židovská víra. Jen jsem zvědavý, jak se to projeví, protože už takhle jsou na bocích ty padací rámy. No ale ještě jsem pořádně nezmokl, tak nebudu křičet.
Další drobnou úpravou bylo, že jsem si o pozici přitvrdil zadní péro. Ze standardní dvojky na trojku, celkem je tam pět pozic. Sice jsem ultralight a mám rád měkčí motorky, ale dozadu přišel kufr, je to na velké páce a vozím v něm pořád něco... Nic jsem neměřil (jak si nastavit sag, se dočtete tady ) , prostě to je pokus-omyl.
Poslední věcí bylo vyčištění a namazání řetězu. Dostali jsme od Motorexu na vyzkoušení Chain Lube Adventure, je to bílé mazivo určené speciálně pro adventury. Asi aby majitelné nemuseli mít dilema, jestli mazat silničním, nebo terénním. Nejprve jsem řetěz pořádně vyčistil, už to fakt potřeboval (mám na to takovou jednoduchou "myčku" už léta), potom bylo potřeba to nechat přes noc vyschnout - přeci nebudu stříkat mazivo na řetěz, kde je ještě čistič. A uvidíme, co to udělá, jaký Motorex bude.
Honzis

• Redakční CB500X: První tisícovka!

Sláva vlasti výletu, první tisícovka je konečně nakroucená! A když jsem Mařenu, jak jsem ji nakonec pokřtil, do K2 ve Vrbovce dával, měla přesně 1003 km. Škoda těch tří navíc... Te

Vloženo: 17.04.2019
    Uskutečněno: 17.04.2019
    Komentářů: 4
  • Redakční CB500X: Vítr a spotřeba

Začínám zjišťovat, že nejprotivnějším nepřítelem motorkáře snad není ani tak déšť, jako vítr . Ten ledovej. Včera při cestě z Prahy domů na východ se zastávkou v královéhrade

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2019
    Uskutečněno: 10.04.2019
    Komentářů: 2
  • Redakční CB500X: První výlet vedl do Jawy

Včera jsme konečně Hondičku pořádně poprvé provětrali. Doslova provětrali, protože celkem fučelo. Takže se mohlo aspoň pěkně předvést to větší přední plexi nového modelu a mus

Vloženo: 08.03.2019
    Uskutečněno: 08.03.2019