renocar_unor

Honda CB 500X (2019)

Vlastník Motorkari.cz
Vloženo 20.2.2019
Aktualizováno 6.4.2022

Vloženo: 17.04.2019, Uskutečněno: 17.04.2019, Stav tachometru: 1003 km, Zhlédnuto: 55x

Sláva vlasti výletu, první tisícovka je konečně nakroucená! A když jsem Mařenu, jak jsem ji nakonec pokřtil, do K2 ve Vrbovce dával, měla přesně 1003 km. Škoda těch tří navíc... Teď si tam holka chvíli pobude, protože servis jede na plné pecky a my nebudeme chtít jenom vyměnit olej, ale taky namontovat nějaké příslušenství, které máme u Hondy ČR dohodnuté. Prý je toho asi deset krabic a je to skoro vše, co si na CB500X můžete pořídit. To bude krutoadventura! Zrovinka dneska ráno by se mi hodily vyhřívané hefty a kryty rukojetí, protože těch sedm stupňů, v kterých jsem vyrážel na 180km štreku, nebylo vůbec příjemných.
Minule jsem si zvedl plexi do vyšší polohy, tak jsem ho konečně taky vyzkoušel. Čtyři centimetry je hodně velký rozdíl a za jízdy je to samozřejmě znát. Se svými 174 cm se musím hodně narovnat, aby mi proud vzduchu lízal vršek helmy! Ale není to velká plachta, takže tak úplně ukrytý nejsem, jako že bych si seděl v tichu a bezvětří. Nicméně v téhle poloze už plexi zůstane.
A taky jsem zase zkoušel spotřebu. Myslím, že na ni to vyšší plexi nemá buď žádný vliv, nebo možná lepší, když odklání vítr nade mě. Dneska skoro nefoukalo, a když, tak mírně zezadu, takže ideál. A musím říct, že jsem zklamanej, jak snadno tohle jezdí za málo. Na začátku našeho dlouhodobého testu jsem si dal jako výzvu, že Mařenu naučím běhat za rovné tři, když Honda udává necelých 3,6 litru na sto. A dneska, po 83 km po okreskách první a druhé třídy, kombinované s vesnicemi a městy, mi budík ukázal právě těch rovných 3,0! Tenhle údaj tam visel už dobrých 15 km. Normální pohodová, lehce svižná jízda, meziměsto tak kolem 105 km/h, vesnice lehce přes páďo, občas předjíždění, občas skoro 120. Nejvíce byl průměr 3,2, ale pod tři to nespadlo. To bude moje další meta. Dalších 70 dálničních kilometrů samozřejmě se spotřebou zamávalo, ale i tak jsem měl ve Vrbovce po 180 km z východních Čech průměr 3,3. Pro šetřílky mého typu super
Honzis

Jofré (211) napsal 18.06.2019 v 12:55

Mám CB300R a měřák spotřeby sedí na desetinu litru i podle tankování do plna a ujetých km. Co mi spíš vadí, že tachometr kecá, přidává 9-10% oproti změřené rychlosti dle GPS. Takhle to je i u menší CB125R.

deluxa (347) napsal 15.06.2019 v 15:18

Tak za cca 450km je tam 2.8L. Celkom neuveritelne cislo ale da sa na tom jazdit aj takto, len si treba strazit zapastie lebo na tejto 500ke ho budete otacat dost casto

Motorkari.cz (1) napsal 28.05.2019 v 14:02

Simitom: Jelikož se na motorce střídá víc lidí, kteří to různě tankují a různě mažou počítadla, tak to bude trochu vořech. Hondy ale většinou nekecají, maximálně tak třeba o jednu-dvě decky, co mám zkušenost. Nicméně jo, plánujeme i materiál o ekonomické jízdě, takže minimálně jednou to změříme

Simitom (119) napsal 20.05.2019 v 09:38

Spotřebu budete brát jen podle budiku nebo budete měřit i reálnou po doplnění nádrže? Docela by mě zajímala odchylka PC vs. realita. Jinak spotřeba 3 litry je super.

• Redakční CB500X: Rozloučení

https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2019/50/506960_67908c85768063f58a3a9f24995923f7.jpg Každé loučení s dobrým kámošem je smutné, a když víte, že se na 99 % už nikdy neuvidíte, tak tím spíš. Ne že bych to pří

Typ: Prodej
    Vloženo: 12.12.2019
    Uskutečněno: 28.11.2019
  • Redakční CB500X: Deflektory a řetěz

O tom, jak jsme si Mařenku nechali vyfešákovat, jste si mohli přečíst ve velkém redakčním materiálu tady . Jenže nám tam chyběly deflektory na kryty chladiče, které prý přišly později - inu, tradiční problém nových model

Vloženo: 10.06.2019
    Uskutečněno: 10.06.2019
  • Redakční CB500X: Vítr a spotřeba

Začínám zjišťovat, že nejprotivnějším nepřítelem motorkáře snad není ani tak déšť, jako vítr . Ten ledovej. Včera při cestě z Prahy domů na východ se zastávkou v královéhradeckém Nokamotu jsem se o tom opět přesvědčil. V

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.04.2019