Aprilia Pegaso 650 (1994)

Vlastník maresaman
Vloženo 4.2.2019
Aktualizováno 25.4.2022

Pohodová a čitelná motorka se silným motorem, vhodná pro začátečníka.

První dojmy - Za první rok jsem na ní najel cca 5.000 km. Pegaso je perfektní na českých okreskách i do města. Na polní cestě je to asi nejlepší. Jednoválcový rotax má sílu a při podřazení z vyšší rychlosti umí i zastavit zadní kolo. Vyžaduje vyšší údržbu elektrosoustavy, musí se dávat pozor na oxidaci kontaktů. Vyšší spotřeba (6-7 l/100) a malá nádrž ji úplně nepředurčuje na expedice (stejně na ně nemám čas). Poměr cena / výkon je v sektoru cestovních endur nepřekonatelný. Náhradních dílů je zatím dost.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům co mají hluboko do kapsy a nebojí se šroubováku.

Doplňky na motorce - Čidlo tlaku oleje a kontrolka (dodáváno ož od roku 1996 v sérii). Padací rám (upravený z ročníku 97). Turistické plexi. Boční držáky nonfango. Brašny xlmoto H2O, přídavná světla R-Tech adventure 10W.

Už od roku 1988, kdy jsem poprvé sledoval závod Rallye Paris Dakar, byl můj sen vlastnit enduro. Tenkrát byl pro mě hrdinou jediný český zástupce mezi motocyklisty Pavel Ort na motocyklu Jawa Rotax 500. Těsně před čtyřicítkou jsem si udělal radost a léta používaná rodinná ČZ 175/477 dostala o 25 let mladší sestru Aprilii Pegaso 650 s Rotaxem 655. První verze MK1 se mi vždycky líbila, a když byla za rozumnou cenu neváhal jsem a v zimě 2018 pro ni vyrazil. Předchozí majitel se o ní staral dobře a když vrčela, svítila a brzdila, přestěhovala se ke mně do garáže.
Provedl jsem základní údržbu, vyměnil gumu a celou sezónu 2018 odjezdil bez jediné poruchy (5000 km). Jednobuch mě baví, krásně tahá i brzdí. Rychlosti nad 150 km/h už nejsou pro mě takže ani tam mě motorka nelimituje. Škoda, že k sehnání minimum doplňků.
Před sezounou 2019 provedeno: Výměna hadic olejového hospodářství (původní s trhlinami už zbuzovali strach), nový závit olejové vany a nové šrouby kapotáže. Celkové promazání a očištění.

findejs1310
findejs1310 napsal 05.02.19 v 10:50

Posledni pořádný enduro od Aprilky

Milan1963
Milan1963 napsal 04.02.19 v 13:10 10b.