KTM Duke 690 (2017)

Vlastník aerosa
Vloženo 4.1.2019
Aktualizováno 22.4.2020

Dlouho jsem hledal a vypadá, že jsem našel. Byla to láska na první svezení.

Motorka koupena od FIRMA:Ondřej Šimek - Shiva motoshop (Pra - Perfektní přístup a ochota. Doporučuji.

KTM Duke 790: nesedla mi tak jako Duke 690. Je vidět, že se na komponentech typu brzdy a spojka šetřilo. Jinak super motorka
Ducati Monster 821: Krásný design (až na ten chladící systém) a charisma. Po tom, co jsem několikrát nemohl najít neutrál a prodejce mi sdělil, že to je vlastnost, jsem se rozhodl hledat dál.

První dojmy - Hledal jsem motorku, která bude mít úzkou stavbu a vysoké sedlo. Po prvním svezení jsem věděl, že dál už hledat nemusím. Jízda na Duku je čirý generátor úsměvu.

Motorku bych doporučil pro - Duke 690 je motorka pro radost z jízdy. Pokud máte jen omezený čas na to svézt a chcete si užít každý kilometr, je to motorka pro vás.

Doplňky na motorce - KTM polepy nádrže a ráfků, které motorku trochu ozvláštní.
KTM blastry- nejen že vypadají dobře, ale také perfektně fungují v chladnějším počasí.

Po několika letech s BMW R 1100S jsem hledal změnu. Po delších vyjížďkách jsem kvůli široké nádrži začal cítit bolest v kyčlích a to by začátek konce.

Duke mi svou ergonomií perfektně sedl. I pro vyšší postavy nabízí skvělý posed.
Nechápu jak to u KTM udělali, ale i v rychlostech 160+ to má s mou postavou lepší aerodynamiku než například Monster 821, kde jsem měl pocit, že odletím.

Duke je poctivě udělaná motorka, kde se nešetřilo. Brembo brzdy, hydraulická spojka Magura, skvělé gumy,... Vše funguje jak má.

Rozepisovat se o jízdních vlastnostech nemá smysl. Duke 690 je pojem, který se těžko překonává. Kdo ho někdy vyzkoušel, ví o čem mluvím.

Motorka nemá cestovní ambice. Ani bych na ní nejezdil ve dvou. Tahle motorka byla vyrobená, aby vám udělala během pár minut radost z jízdy, aniž byste museli atakovat nelegální rychlosti a něco si dokazovat.

UPD 2020: motorka našla nového majitele. Ať mu dobře slouží a dělá radost, stejně jako dělala mně.