KTM LC8 950 Adventure (2005)

Vlastník -Nio-
Vloženo 2.1.2019
Aktualizováno 4.3.2020

Ideální nástupce za Yamahu XTZ 750 Super Ténéré. Má stejnou hmotnost, vyšší výkon, nižší spotřebu paliva ...

KTM 950 SuperEnduro: důvod neuveden
KTM LC8 950 Adventure S: důvod neuveden
KTM 990 Adventure Dakar: důvod neuveden
Yamaha XT1200Z Super Tenere: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy z první jízdy byly ... Sakra to není možný, že ten motor tak táhne, že je tak pohodlná a přitom hravá!

Doplňky na motorce - Padací rám, LeoVince, vyhřívaný gripy, hrazda s držákem telefonu kvůli navigaci, předkopnutý laminátový větrný štítek, zdvihy překopaný z 210 na 235 (v plánu jsou 265mm), přídavnej ventilátor, teplotní spínač ventilátoru z původních 102°C nahrazen 95°C ...

Hledal jsem něco většího, silnějšího a novějšího než jsem jezdil ale nechtěl jsem ABS ani žádný další pomocníky. Našel jsem tuto KTM a zjišťoval informace kde se jen dalo. Má sice menší zdvihy než stará Super Ténéré ale byl jsem uklidněn, že se dá zvednout na S-kový podvozek a pak bude mít zdvihy vyšší. A protože jezdím velký endura 80% OffRoad, tak jsem po ní okamžitě skočil. Vyjel jsem na ní prozatím jen párkrát, ale pokaždé mě překvapila.

Po roce
S motorkou jsme se podívali na Zakarpatskou Ukrajinu a to tak, že hodně pohodlně a to s kufry a spolujezdkyní. I když se to původně nezdálo je to velký cestovatel a vyškrábe se do neuvěřitelných kopců

Spotřeba se pohybovala okolo 6,5l/100Km a to jsme to vůbec nešetřili.

Jen jednu chybu to má - černý lak. Po roce jde vidět spousta škrábanců proto jsme se rozhodli pro celopolepy

Jak by jsem hodnotil motorku po roce užívání? Je to velkej rebel a na asfalt je jí škoda.

Funadzy
Funadzy napsal 22.07.21 v 18:33 10b.

S polepama teprv závoďák pěkná

Driver-toys
Driver-toys napsal 22.10.20 v 19:54 10b.

Ty polepy jsou super kde jsi je pořídil?

owenovic
owenovic napsal 23.02.19 v 20:49 10b.

Ahoj občas se mrknu i na tvé videjka . Myslím si že sis vybral dobře a že KTM tě překvapí vícekrát MOC PĚKNÁ MOTORKA

Mann
Mann napsal 10.02.19 v 10:25 10b.

Poněvadž jsem prošel obdobným evolučním procesem rozumím každému výše napsanému slovu Po čertech i po létech vynikající a pěkný stroj Kopec ZDARU

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.01.19 v 01:47 10b.