Yamaha Neo's 50 (1999)

Vlastník BurnesOldman
Vloženo 21.11.2018
Aktualizováno 30.11.2018

Vloženo: 24.11.2018, Uskutečněno: 23.11.2018, Stav tachometru: 16600 km, Zhlédnuto: 31x

Před přepsáním stroje na nového majitele(mě) je potřeba absolvovat evidenční kontrolu a proto jsem si zjišťoval ceny v okolí. V okolí mého bydliště jsou 3 STK a ceny mají plus mínus stejné a to 450Kč a protože jsem od přírody lakomej tak jsem se rozhodl zajet do cca 30Km vzdálené Rybnice kde mají motorkáře a skútristy rádi a EK dělají za 200. Původně jsem chtěl jet ve čtvrtek 22.11 ,ale padala mlha nebo drobně pršelo a na těch gumách co tam jsou možná od výroby z minulého století a kloužou jak na ledě se mě opravdu nechtělo a proto jsem si jen zajel pro nějaké díly ( žárovka, pojistky, svíčky atd) a nafouknout zadní kolo ( uchází rychlostí 2 atm za 12 hodin. Rozhodnutí padlo na sobotu 24.11, ale den před tedy v pátek celkem slušné počasí a tak jsem jel(naštěstí protože dnes regulérně prší). Snažil jsem se jet po okreskách kde jsem (mylně) předpokládal menší provoz a po necelé hodině jsem na stk dorazil celkem zmrzlej. Nevím proč ale listopad nějak skútristům nepřeje. Na EK vše v pořádku jen technik nebyl moc spokojen s tím kde je umístěn VIN kód a nešel mu pořádně vyfotit, ono když těsně kolem VINka vedou dráty tak se můžete vsadit že na každé fotce bude některej drát překážet , nebo se foťák zaostří na drát a kód je rozmazanej ale vybral si tu práci sám tak ať trpí. Také jsem se technika ptal zda nevadí ta napůl oloupaná známka o TK a on nato že jemu ne, mě to taky nevadí ale co na to PaCHové a těm to prej vadit může a za 50Kč mi může dát nálepku novou a já přesto že jsem lakomej říkám že si ji vezmu. Technik odešel za paní na přepážce s tím že si není jistej cenou a po chvilce se vrátil s tím že tu známku dostanu v ceně prohlídky takže zadara, no to je něco pro mě . Potom drobnej problém s datem další prohlídky, na známce 6/20 a v TP 7/20, tak že se podívá do počítače což se mu nepovedlo tak tam cvaknul červenec a já šel na přepážku zaplatit opravdu jen 200. Poté cesta domů. Teď něco k té cestě: Maximální dosažená rychlost 65Km/h po rovině dle tachometru, celou cestu mám pocit že mě chce někdo zabít a podle toho mě taky ostatní předjíždějí, domů jsem dojel za tmy takže jsem zjistil že to vůbec nesvítí teda tváří se to že svítí, ale vidět na cestu není a jezdit s tím je děsná sranda (teda kromě té zimy to sranda rozhodně není). A ještě na tom super vypadám jak poznamenala moje 15ti letá dcera, doslova řekla že vypadám jak medvěd co jede v cirkuse na kole

milan1963 (272) napsal 24.11.2018 v 18:39

Pěkný zápis...

• Cesta za snem našeho mládí

Ahoj to že rád jezdím na svém 50ccm prskoletu píšu pokaždé a naštěstí jsem poznal pár stejně postižených kolegů, ale dnes začneme trochou historie. Za mého mládí (v minulém století) jsem jezdil na chatě na stoji Stadio

Vloženo: 09.06.2019
    Uskutečněno: 02.06.2019
    Tachometr: 19421km
  • NA PRSKOLETECH ZA DUCHAMA

Ahoj Vloni jsem se čirou náhodou dostal do skvělé skupiny JAWA 350 TOUR plné skvělých lidí, přesto že nemám a ani neplánuju pořízení Jawy tak mě tam trpí i s mým skútrem. Vloni na podzim jsem si pořídil tento super s

Vloženo: 01.04.2019
    Uskutečněno: 30.03.2019
  • Nuda v zimě

Zimu nemám rád od té doby co jsem zjistil že dárky nenosí ježíšek a já se budu muset finančně podílet ( ti co mě znají osobně dobře ví že jsem od přírody lakomej). A taky to počasí není pro jízdu na skútru nejvhodnější

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.12.2018