Yamaha Neo's 50 (1999)

Vlastník BurnesOldman
Vloženo 21.11.2018
Aktualizováno 30.11.2018

Vloženo: 01.04.2019, Uskutečněno: 30.03.2019, Stav tachometru: 17498 km, Zhlédnuto: 29x

Ahoj
Vloni jsem se čirou náhodou dostal do skvělé skupiny JAWA 350 TOUR plné skvělých lidí, přesto že nemám a ani neplánuju pořízení Jawy tak mě tam trpí i s mým skútrem.
Vloni na podzim jsem si pořídil tento super stroj (Neoś) a moc mi baví na něm jezdit, ale jen kolem komína to není ono.Při jednom rozhovoru se zakladatelem skupiny Karlem jsem se dozvěděl že má mimo jiné Babettu a sem tam pořádá vyjížďky na podobných strojích, ale mám to k němu bohužel víc než 100km a to je na padesátku moc.A Karel na to tak něco naplánuj u vás a já hodím Babettu do auta a přijedu.A já vzhledem k tomu že jsem pro každou špatnost tak jsem začal přemýšlet kam pojedem a napadla mě Luková (https://www.lukova-kostel.cz/ ) která není daleko a já jsem tam již dvakrát byl a je to rozhodně zajímavé. Vzhledem k tomu že nejen jízdou je živ člověk bylo potřeba naplánovat taky nějakou pauzu na oběd a volba padla na restauraci v Nečtinech kde super vaří a je to při cestě. Tak máme naplánováno, počasí objednáno, akce zveřejněna a nezbývá než čekat na den D.
Den D nastal v sobotu 30.3, já vstávám ve 4:30 ( nemohl jsem dospat), pouštím počítač a naposledy kontroluju předpověď počasí a trasu, vše vypadá OK. Času mám dost protože start máme v 11:00. Kolem deváté odcházím do garáže kde je třeba dolejt olej do Oilmasteru a naložit nějakej vercajk, takže dolévám TSF a pod sedačku dávám knoty, kompresor, golu balíček bindrů a doufám že to bude stačit. Startuju a odjíždím na nedalekou pumpu natankovat a dát si výbornou kávu, tankuju necelé 3 litry a dávám kávu, když v tom píše Jarda že začíná balit a těší se, tak mu posílám fotku kelímku kafe s tím že já odstartoval a momentálně mám mezipřistání na pumpě. Okamžitě zvoní telefon a Jarda mi do něj říká že mám přijet k němu a pojedeme spolu, já dopíjím a jedu.
S Jardou vyrážíme on vede a já čuchám jeho modrej dvoutaktní odér a při tom sleduju kolik jedem abych věděl jak rychle mám potom skupinu vést, tachometr ukazuje 35-40.
Na start do obce Líně dojíždíme kolem desáté a tam není nikdo tak pokračujem až k domu kde žije Zdeněk, tam po chvilce zvonění vychází Zdeněk, Jindra, Karel a Venca. Jindra s Karlem poté vyndavají stroje z aut, Karel přivezl 207ku a Jindra samozřejmě Lucifera, Zdeněk s Vencou tlačí z garáže každej jednu 210ku a sakra Venca má prázdné přední a Zdeněk zadní kolo tak Z5 a nafouknout, nafouknuto a stroje se tlačí podruhé z garáže Zdeňkova je OK a Venca má zase prázdné kolo ( jo zanedbaná příprava je prevít), naštěstí je v garáži náhradní kolo tak začíná výměna, mě v tu chvíli cinkne mobil a Libor píše že je na startu a kde se couráme a já kvůli tomu nemůžu asistovat(pouze radou) u výměny. Odpovídám že máme problém a že za chvilku jsme tam a kluci vyrážejí a já se marně snažím nastartovat Skútr(to nám to dobře začíná). Šlapu na startpáku jak smyslů zbavenej, mačkám starter a nic. Po cca 10ti minutách mě napadlo zapnout sytič (ono když jsem před chvilkou přijel a na sluníčku je horku že mám mokrá záda tak mě to opravdu nenapadlo)HURÁ jedu. Při příjezdu na start se mě Zdeněk ptá " TAK VÁM TO NAKONEC CHYTLO" já chvilku přemejšlím proč mě Zdeněk vyká a asi jsem jen blbě slyšel a v tom jsem to pochopil když přijíždí Venca na Babettě momentálně poháněnou jeho vlastním potem (to je ta Babetta u které se měnilo kolo. Jak jsem již psal to je ta příprava) a Bába ani neškytne, někdo vyndavá svíčák a mění se svíčka a poté i fajfka a stále marně, Venca se tváří dost zoufale a tak mu říkám dej Bábu Z5 do garáže a vem si Jawu na které si přijel. Mezitím počítám stroje a lidi. Je nás 11 na 10ti strojích 3x Babetta 210, Babetta 207, Babetta 228, Jawa 350, Hero Winer, 2x Yamaha Neoś a Lucifer. Volám tedy do hospody kolik nás je a kdy cca přijedeme a vyrážíme. Po cca 500m je nutné přejet hlavní silnici a ta naší kolonu samozřejmě trhá a proto pár desítek metrů od křižovatky stavím a čekám a když vidím Vencu na 350 kterej má naštěstí reflexní bundu a jede poslední tak otáčím heftem a vyrážím ukrutnou rychlostí cca35 Km/h vpřed abych za několik stovek metrů zjistil že jsme jen 3. Po chvilce přijíždí Jarda a na můj dotaz kde jsou ostatní říká že se vrátili, tak to otáčím a jedu zjistit situaci a nacházím zbytek skupiny jak se snaží oživit jednu 210ku která si postavila hlavu a nejede, do plovákovky benzín jde ale dál ne, tím ztrácíme cca 20 minut a Bába se nedá ukecat a proto je přivázána potupně ke značce řetězem a z jezdce se stává spolujezdec který nasedá na Hero a konečně jedem. Hlavou se mě honí zajímavé myšlenky na to jak to dopadne, nemáme ujetej ani první kilometr a dva stroje jsou KO a to nás čeká cca dalších šedesát jen cestou tam. Co se dá dělat pokračujem dál směrem Tlučná, Město Touškov,Písek a těsně před Líšťany když na kopci čekáme na konec skupiny padne návrh že kuřáci si potřebujou dát čouda, někteří něco k pití a stroje odpočnout, tak navrhuju že pár set metrů od nás je restaurace tak zajedem na kávu. Při přestávce na kávu kouknu pořádně na telefon na kterém mám zapnutou navigaci a baterka má 60% tak jí dávám taky drobet občerstvení a po cca půl hodině má krásných 59% což je skvělé ta navigace žere tolik že se foun nestíhá dobíjet. Takže pokračujeme Pernarec, Úněšov (kde se mi vypíná telefon z důvodu prázdné baterky)Nečtiny kde máme oběd. K obědu si dávám špíz(i když má nějakej jinej název) s bramborem a nepivo, a kupodivu když se jedlo tak nikdo nefotil takže asi to jídlo není zdokumentované a po VÝBORNÉM obědě nás dohnal ještě Luděk na Jawě 250 a pokračujeme do Lukové.Kostel je krásné a zároveň dost smutné místo když člověk vidí jak je to zpustlé.
Po prohlídce ještě přijel nějaký motorkář na Litrové motorce (asi GS ale ruku do ohně za to nedám)s paní a kluci prej kdo tady má větší obsah, tak počítám a je to nerozhodně on má Litr a my dohromady taky ( teda když budu trochu zaokrouhlovat a beru že Babetta má 50 a né 49ccm).
Bohužel v té době jsem byl ve značném časovém skluzu a musel jsem předat velení Liborovi a upalovat domů (a dost mě to mrzí).
Najeto 119 Km a spotřebu netuším ale dost málo, protože budík ukazuje půlku a normálně se spotřeba blíží ke 4L

Radek2107 (50) napsal 03.04.2019 v 16:36

Tady je vidět, že základ všeho je dobrá parta a stroje jsou až druhotné.

kawa-gpz (0) napsal 01.04.2019 v 20:43

móóóóc pěkný kluci.

• Cesta za snem našeho mládí

Ahoj to že rád jezdím na svém 50ccm prskoletu píšu pokaždé a naštěstí jsem poznal pár stejně postižených kolegů, ale dnes začneme trochou historie. Za mého mládí (v minulém století) jsem jezdil na chatě na stoji Stadio

Vloženo: 09.06.2019
    Uskutečněno: 02.06.2019
    Tachometr: 19421km
  • Nuda v zimě

Zimu nemám rád od té doby co jsem zjistil že dárky nenosí ježíšek a já se budu muset finančně podílet ( ti co mě znají osobně dobře ví že jsem od přírody lakomej). A taky to počasí není pro jízdu na skútru nejvhodnější

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.12.2018
    Uskutečněno: 16.12.2018
  • Cesta na EK

Před přepsáním stroje na nového majitele(mě) je potřeba absolvovat evidenční kontrolu a proto jsem si zjišťoval ceny v okolí. V okolí mého bydliště jsou 3 STK a ceny mají plus mínus stejné a to 450Kč a protože jsem od př

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.11.2018