Manet Tatran S 125 (1967)

Vlastník Redguy
Vloženo 5.11.2018
Aktualizováno 29.11.2019

Tatrana si jako nového koupil v roce 67 můj táta, po pár letech vození holek po vesnici zadřel motor, tak motorku hodil do stodoly, kde jsme na ní jako děti rajtovali. Po víc jak 40 letech jsem ji vyndal ze sena a komplet zrenovoval (fotky v deníku).

První dojmy - Kdyby to nebyl "rodinný klenot", nikdy by mě nenapadlo tomu věnovat dva roky času po večerech v garáži a tolik peněz. To si táta nemohl kdysi koupit něco lepšího? Na druhou stranu má Tatran svoje kouzlo a vidět ho na něm sedět po 50 letech byl krásný zážitek pro oba.

Byl to křáp tenkrát a křáp je to furt, asi proto z toho lidi radši dělali malotraktory. Vůbec to nebrzdí, převodovka je tragická a přední telelever vidlice skoro nepruží. Ze složité elektriky vedené částečně uvnitř rámu jsem měl málem infarkt a u spasovávání dílů kapotáže jsem si zanadával jak Luboš při opravě Lakatoše. Na druhou stranu je potřeba ocenit slovenské soudruhy za snahu o spoustu inovativních a elegantních řešení (bez kterých by fungovala líp :)
Jinak to jezdí jakžtakž dobře, zatím ji nemůžu honit, protože zajíždím zgenerálkovaný motor, ale jízdnímu projevu až na tvrdý předek a nefunkční brzdy není moc co vytknout. Člověk má aspoň pocit exkluzivity, protože jich tu moc nejezdí a je hezčí než soudobé prase.

raid
raid napsal 05.12.23 v 15:09 10b.

krásně jsi ho zrenovaval, měl bys dopsat zkušenosti po těch letech

romanesku
romanesku napsal 24.04.20 v 10:26 8b.

Gratulujem, ale na špatné brzdy by si mal byť zvyknutý z MG.
Minulý rok som stretol 82 ročného pána na Tatrane v Považskej Bystrici na akcii Považskobystrický motocykel. Prišiel tam z Trnavy a bol to jeho druhý výlet v sezóne(prvý bol do Ružomberka) mimo svojho okolia. Bol tam tajne, ráno doma povedal, že ide do dielničky niečo majstrovať a šup ho na tatrana do P.B. Bol som pri ňom , keď telefonoval so svojou ženou a vysvetloval jej, že obedovať nebude doma , potom bolo počuť nejaký pičung a pánko do telefonu sluboval, že na večeru už bude naisto doma. Pánko mi smutne povedal, že ho už nechcú púšťat ,,von". No a tento pánko má toho skútra od svojich 25 rokov. V pôvodnom stave, sem tam šrám, otĺkanec, ale všetko pôvodné, nereštaurované : Dúfam, že aj my budeme môcť na tajňáka utekať z domu na svojich miláčikoch aspoň v 70tke.

Targus
Targus napsal 29.11.19 v 12:49 10b.

Tyhle "kraksny" mě teda neoslovují, ale jen technický barbar by neocenil práci, kterou sis s tímhle kouskem dal.

Redguy
Redguy napsal 04.01.19 v 00:38

Asmo> Díky. Už jsem to psal dole, celá moje garáž je bíločerná, tak aby to ladilo

Asmo
Asmo napsal 03.01.19 v 19:23 10b.

Popis perfektní, naprosto přesný. Několik těchto neštěstí mi prošlo rukama a je to opravdu tak, jak píše majitel - je to neskutečná hujda Apropos, zrovinka renovuji dalšího (nevím, jak se moje diagnóza nazývá... ) Jen mi nejde narozum, proč jste při takových investicích a tolika práce použili úplně neoriginální barevnou kombinaci laku...